Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-02-22

Prowadnice rolkowe NSK upraszczają spawanie wież turbin wiatrowych

Współpraca między NSK i hiszpańską firmą Talleres Ganomagoga doprowadziła do znacznego postępu w spawaniu wież turbin wiatrowych. W oparciu o najnowszą technologię prowadnic rolkowych NSK, innowacyjne rozwiązania w zakresie ruchu liniowego pozwalają Talleres Ganomagoga osiągnąć płynny i dokładny posuw w ich maszynach spawalniczych, w miarę przyrostu długości wieży podczas produkcji.

Grupa Ganomagoga, której historia sięga 1974 roku, ma swoją siedzibę w Pontevedra, w regionie Galicji, w północno-zachodniej Hiszpanii. Utworzona początkowo w celu obsługi sektorów takich jak gospodarka morska, motoryzacja i budownictwo, firma ta w ostatnich latach otworzyła się na wiele wschodzących gałęzi przemysłu, w tym na producentów energii odnawialnej, a w szczególności energii wiatrowej.

Talleres Ganomagoga specjalizuje się w produkcji krytycznych podzespołów turbin wiatrowych, w tym wież. Ze względu na swoje rozmiary, wieże te składają się z kilku pojedynczych segmentów stożkowych, które są następnie spawane ze sobą w tej firmie. Precyzja i powtarzalność stanowią zasadnicze wymagania w tym procesie, dlatego Talleres Ganomagoga polega na technologii liniowych prowadnic rolkowych od NSK.

Firma wykorzystuje duże spawarki o konstrukcji złożonej z kolumny i wysięgnika.  Te "kolumny spawania okrężnego" spawają wewnętrzne i zewnętrzne złącza długich stalowych obręczy, stanowiących stożki wież turbin wiatrowych.  Co do wielkości, na maszynach tych można umieszczać stożki o długości do 7 m i średnicy 5 m.

Aby przyspieszyć proces spawania, Talleres Ganomagoga potrzebował mechanizmu jazdy maszyny na całej długości wieży, w miarę przyrostu długości wieży podczas produkcji. Dzięki współpracy z zespołem ekspertów technicznych NSK, wizja ta szybko stała się rzeczywistością.

Obecnie firma łączy stożki, manewrując kolumną spawania okrężnego wzdłuż specjalnie opracowanego liniowego układu ślizgów i szyn precyzyjnej i niezawodnej serii RA od NSK. Połączenie superwytrzymałych na obciążenia wózków liniowych i szyn NSK (o długościach 9,225 m i 7,8 m) pomaga Talleres Ganomagoga osiągnąć precyzyjny posuw tych specjalnych maszyn spawalniczych, zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi.

Seria RA od NSK wykorzystuje połączoną wiedzę firmy w zakresie łożysk rolkowych i technologii prowadnic liniowych. Optymalny rozmiar elementu tocznego, wraz ze specjalnym kształtem prowadnic i szyn, zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość na obciążenia i równie imponującą sztywność.

Długa żywotność i sprawna praca to obowiązkowe wymagania przy zastosowaniu takim jak w Talleres Ganomagoga, która to firma postawiła sobie za cel zerową liczbę wad podczas procesów spawania. Z kolei zastosowanie układów smarujących NSK K1 oznacza długotrwałą bezobsługową pracę, podczas gdy wysoko-efektywne uszczelnienia (montowane standardowo) blokują wnikanie ciał obcych – co jest bardzo ważnym czynnikiem w operacjach takich jak spawanie, gdzie potencjalne ryzyko zanieczyszczenia jest wysokie.

Prowadnice rolkowe serii RA zapewniają również bardzo wysoką dokładność i płynny ruch, czynniki, które zapewniają powtarzalne i stabilne pozycjonowanie raz za razem.

 

Zdjęcie1)  Kolumny spawania okrężnego do produkcji wież turbin wiatrowych w Talleres Ganomagoga spoczywają na prowadnicach rolkowych serii RA od NSK.  Zdjęcie: Ganomagoga

Zdjęcie 2)  Duże spawarki o konstrukcji złożonej z kolumny
i wysięgnika. Zdjęcie: Ganomagoga

Zdjęcie 3) Prowadnice rolkowe serii RA od NSK zapewniają bardzo wysoką dokładność i płynny posuw, nawet przy ciężkich obciążeniach.  Zdjęcie:  NSK

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik