Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-01-25

MCA’s demonstration cell

Partner dystrybucyjny NSK, firma MCA linear motion robotics, zbudowała najnowocześniejszą platformę demonstracyjną z zakresu rozwiązań ruchu liniowego, której kluczowym elementem jest technologia NSK Monocarrier. Konstruktorzy maszyn i integratorzy systemów tworzący nowe instalacje lub linie produkcyjne wyposażone w zautomatyzowane rozwiązania do obsługi i przeładunku materiałów/produktów mogą korzystać z platformy demonstracyjnej MCA jako wzorca najlepszych praktyk. 

Firma MCA, autoryzowany dystrybutor NSK w  regionie Beneluksu, postawiła sobie za cel stworzenie nowej platformy demonstracyjnej, która prezentowałaby wszystkie główne pola aktywności spółki -  ruch liniowy, technologię napędową, sterowanie i robotykę. Ponieważ wielu klientów MCA buduje maszyny i/lub linie produkcyjne, firma zdecydowała, że tematem platformy demonstracyjnej powinna być obsługa produktu, w tym przypadku obejmująca transport, skanowanie, sortowanie i układanie w stosy małych plastikowych skrzynek o różnych wzorach.

Aby urzeczywistnić koncepcję platformy demonstracyjnej  MCA linear motion robotics   współpracowała z  NSK oraz z  firmą Yaskawa, globalnym graczem w dziedzinie automatyki przemysłowej i rozwiązań mechatronicznych, której jest oficjalnym partnerem dystrybucyjnym.  Ponadto MCA zdecydowało się zaangażować studenta mechatroniki z uczelni technicznej, przekazując w ten sposób wiedzę i doświadczenie oparte o rzeczywisty projekt przemysłowy.

Mając na uwadze stworzenie platformy demonstracyjnej przeznaczonej do częstego użytku na targach, dniach otwartych i innych wydarzeniach, inżynierowie MCA z pomocą Yaskawa i NSK przystąpili do projektowania kompaktowego, bezproblemowego w transporcie i łatwo dostępnego systemu.

Zespół starannie stworzył platformę demonstracyjną  opartą o wysokiej jakości aluminiową konstrukcję, która zapewnia bardzo sztywną i jednocześnie lekką ramę podstawy.  Boki wykonane z solidnych płyt z poliwęglanu zapewniają widoczność na całym obwodzie. Wewnątrz platformy umieszczono moduły liniowe  wyposażone w serwomotory, a kompaktowy robot zapewnia zwiększony zasięg dzięki montażowi na liniowej kolumnie.

Wśród  eksponowanego sprzętu wyróżnia się wysoko precyzyjny siłownik NSK z serii MCM. Ten kompaktowy, lekki, jednoosiowy siłownik liniowy łączy w  jednym wygodnym module wysokiej jakości śrubę kulową NSK, prowadnicę liniową o profilu U, wózek i łożyska podpierające, co skraca czas projektowania, zakupu i montażu. Ponadto zintegrowany zespół smarujący NSK K1 umożliwia długotrwałą, bezobsługową pracę.

Kolejnymi cechami siłownika jednoosiowego NSK, które wykorzystuje platforma demonstracyjna MCA,  są wysoka sztywność i nośność, ultra płynny i dokładny ruch, odporność na  korozję i długa żywotność. Siłowniki z serii MCM są dostępne w pięciu standardowych rozmiarach z odpowiadającymi im długościami skoku i pozwalają na  różnorodne  zastosowania obejmujące m.in. sprzęt do produkcji półprzewodników, systemy przetwarzania żywności, linie montażowe samochodów, maszyny kontrolne, sprzęt transportowy i systemy medyczne.

 

Zdjęcie1) Platforma demonstracyjna MCA prezentuje rozwiązania z zakresu transportu, skanowania, sortowania i układania w stosy małych plastikowych skrzynek w różnych wzorach.  Zdjęcie: MCA

Zdjęcie 2)  Płynna współpraca siłownika  Monocarrier NSK i robota Yaskawa demonstruje najlepsze praktyki z zakresu obsługi produktu.  Zdjęcie: MCA

Zdjęcie 3)  Platforma demonstracyjna MCA może być łatwo transportowana na targi, dni otwarte i inne wydarzenia.
Zdjęcie: MCA

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik