Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-07-12

Wykrawarka Euromac XT

Euromac, globalna firma specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji maszyn do wykrawania i gięcia, wykorzystała w swoich dwóch najnowszych, dużych projektach śruby kulowe, prowadnice liniowe i łożyska NSK.  Euromac korzysta z technologii sterowania ruchem NSK już od 1995 r. w ramach długotrwałego i bardzo udanego partnerstwa. 

W centrali we Włoszech firma Euromac dostosowuje maszyny pod kątem coraz większych wymagań klientów - połączenie najnowocześniejszych technologii i unikalnych koncepcji zapewnia użytkownikom stałe korzystanie z zaawansowanych, wydajnych i konkurencyjnych produktów. Ciągłe doskonalenie i innowacje to podstawa etosu firmy, który pozwala firmie Euromac nieprzerwanie zwiększać obecność na całym świecie i osiągać imponujący wzrost od momentu powstania przedsiębiorstwa w 1986 r.

Do najnowszych maszyn Euromac korzystających z technologii sterowania ruchem firmy NSK należą: elektryczna prasa krawędziowa nowej generacji FX Bend 2550 z siłą nacisku 50 lub 60 ton, długością gięcia 2550 mm i sześcioosiowym zderzakiem tylnym oraz wykrawarka XT nowej generacji (hydrauliczna, hybrydowa lub elektryczna) o zakresie obróbki 1500 x 3000 mm, wyposażona w nową, wzmocnioną ramę. W obu przypadkach NSK jest głównym dostawcą śrub kulowych, prowadnic liniowych i łożysk.

Euromac XT stanowi wyznacznik innowacji na rynku wykrawarek ze względu na dostępność w wersjach hydraulicznych, hybrydowych i elektrycznych. W przypadku każdego typu Euromac stosuje inny sposób przesuwania głównej osi wykrawania. Na przykład w wersji elektrycznej technologia ta posiada własny patent. W tym przypadku przyspieszenie rzędu 90 m/s2 i skok, czasami mniejszy niż 10 mm, oznacza, że obciążenie udarowe jest stałym problemem.

Mając to na uwadze, jasne jest, że istnieje wyraźne zapotrzebowanie na wysokowydajne, solidne i niezawodne technologie sterowania ruchem liniowym. Dla głównej osi wykrawania elektrycznej wersji Euromac XT firma NSK zarekomendowała śrubę kulową serii HTF SRD z przekładkami S1 pomiędzy kulkami, które utrzymują na miejscu środek smarny. Te śruby kulowe wykorzystują również specjalny materiał o nazwie Tough Steel. Idealnym uzupełnieniem śrub kulowych HTF SRD są prowadnice liniowe z serii RA o dużym przyspieszeniu.

Śruby kulowe HTF SRD wykorzystują innowacyjny system nawrotowy (recyrkulacji) z deflektorem końcowym, aby osiągać bardzo wysokie prędkości do 3 m/s, oferując krótsze czasy cyklu i wyższą produktywność dla użytkowników. Co ważne, te śruby kulowe o dużej obciążalności zapewniają również dobrą równowagę obrotową, bez zjawiska bicia elementów recyrkulacyjnych, a jednocześnie zoptymalizowana (płynna) metoda obiegu kulek zmniejsza szum o połowę w porównaniu z systemami standardowymi.

Seria prowadnic wałeczkowych RA firmy NSK o niskim współczynniku tarcia i dużej obciążalności zapewnia wysoką sztywność, gwarantując dokładność przesuwu i powtarzalność - niezbędne w obrabiarkach, takich jak Euromac XT.  Jest to możliwe dzięki specjalnie zaprojektowanym deflektorom i elementom zabezpieczającym, a także zastosowaniu rolek o możliwie największej średnicy i lekko wypukłej powierzchni minimalizującej drgania podczas obrotu. Starannie dobrane rozstawienie i technologia unieruchamiania korpusów wałeczków zapewnia również bardzo wysoką jednorodność występujących sił przemieszczania.

Po roku wszechstronnych i udanych testów firma Euromac niedawno rozpoczęła masową produkcję swoich wykrawarek XT, pokazując, jak wydajność i jakość produktów liniowych NSK wraz ze sprawdzonym wsparciem technicznym, mogą przynieść korzyści innowacyjnym konstruktorom obrabiarek.

 

 

Zdjęcie 1) Nowa wykrawarka Euromac XT wykorzystuje wysokowydajne, solidne i niezawodne rozwiązania ruchu liniowego firmy NSK.  Zdjęcie:  Euromac

Zdjęcie 2) Elektryczna prasa krawędziowa nowej generacji Euromac FX Bend 2550 również korzysta z technologii sterowania ruchem NSK.  Zdjęcie: Euromac

Zdjęcie 3)  Śruby kulowe NSK HTF SRD wykorzystują innowacyjny system recyrkulacji z deflektorem końcowym, w celu uzyskania bardzo wysokich prędkości pracy. Zdjęcie:  NSK

Zdjęcie 4)  Seria prowadnic wałeczkowych NSK RA o niskim współczynniku tarcia i dużej obciążalności zapewnia wysoką sztywność niezbędną w obrabiarkach, takich jak Euromac XT. Zdjęcie:  NSK

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik