Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2021-01-04

NSK linear motion solutions for diagnostic and laboratory equipment

Aby placówki medyczne mogły zapewnić jak najlepiej dobrane i skuteczne leczenie, inżynierowie projektujący sprzęt diagnostyczny i laboratoryjny muszą uwzględniać każdy szczegół. Rozwiązania w zakresie mechanizmów pozycjonowania firmy NSK – do których należą napędy liniowe, napędy ze śrubą kulową i prowadnice liniowe – pokazują, jak ogromne może być ich znaczenie, jeśli chodzi o dostarczanie w czasie rzeczywistym czytelnych i spójnych wyników.

Dla przykładu, sprzęt diagnostyczny często wymaga stosowania napędów liniowych z silnikiem elektrycznym. Zespoły te muszą zapewniać większą sztywność i płynność ruchu niż ma to miejsce w przypadku napędów ze śrubą pociągową lub pasowych. Ponadto, napędy liniowe z silnikiem elektrycznym muszą spełniać wymagania dotyczące posuwu, warunków obciążenia i wymiarów gabarytowych, którymi charakteryzują się poszczególne konstrukcje sprzętu diagnostycznego.

Możliwość zapewnienia wydłużonej żywotności w celu osiągnięcia ciągłości działania to kolejny z warunków wstępnych stawianych częściom stosowanym w sprzęcie diagnostycznym. Wszelkie niepowodzenia w tym zakresie oznaczają, że placówki medyczne mogą nie być w stanie sprostać potrzebom pacjentów czy też podać na czas informacji diagnostycznych, a jedno i drugie jest kluczowe w tak wrażliwym środowisku.

Aby kompleksowo uwzględnić powyższe czynniki, zespół NSK projektuje i montuje całkowicie indywidualne rozwiązanie, które dokładnie odpowiada potrzebom danego zastosowania. Inżynierowie-eksperci naszej firmy tworzą napędy liniowe (zarówno standardowe, jak i niestandardowe), które są fabrycznie zmontowane z silnikami krokowymi lub serwomotorami wraz z akcesoriami. Aby zapewnić płynność ruchu, nawet przy ciągłym, długotrwałym użytkowaniu, dodatkowo stosowane są układy smarujące i odpowiednia obróbka powierzchni.

Płynność ruchu oznacza również, że elementy będą bardziej odporne na długoterminowe zużycie, a co za tym idzie, mniejsze będą potrzeby w zakresie ich konserwacji. Ponieważ sprzęt diagnostyczny i laboratoryjny musi działać skutecznie i powtarzalnie bez przestojów, cechy te mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia trwałości eksploatacyjnej.

Warto zauważyć, że technologia firmy NSK w dziedzinie automatyzacji może zapewnić realne, namacalne korzyści w zakresie działania urządzeń diagnostycznych. Płynność ruchu zazwyczaj skutkuje zwiększoną precyzją, co z kolei może zwiększać dokładność wyników diagnostycznych i ostatecznie prowadzić do poprawy wyników leczenia. Łatwość obsługi dodatkowo zwiększa efektywność działania, pozwalając oszczędzać czas laboratoriów i placówek medycznych oraz panować nad kosztami. Każdy system opracowany przez NSK jest oczywiście szczegółowo testowany, aby dawać pewność, że spełnione są wymagania klienta.

Dobrym przykładem urządzenia diagnostycznego jest analizator krwi, który musi przetwarzać wiele próbek, zapewniając spójne, dokładne wyniki w efektywny sposób. Napędy liniowe NSK Monocarrier to rozwiązanie dla analizatorów krwi o niewielkich wymaganiach co do konserwacji. Na przykład seria MCM jest idealna w przypadku niewielkich i średnich obciążeń i charakteryzuje się miniaturowymi gabarytami, w sam raz dla kompaktowych konstrukcji zajmujących niewiele miejsca. Użytkownicy urządzeń serii NSK Monocarrier doceniają ich płynność ruchu, niski poziom wibracji, wysoką sztywność i dużą trwałość.

A sprzęt laboratoryjny? Cóż, jeśli chodzi o wybór napędów liniowych i silników wykorzystywanych w celu dokładnego pozycjonowania komponentów lub odczynników w ruchu liniowym lub obrotowym, niektórzy producenci w przeszłości wybierali napędy z niższej półki lub zintegrowane układy krzywkowe. Chociaż rozwiązania te sprawdzają się w niektórych zastosowaniach, to w przypadku wyposażenia laboratoryjnego często wymagana jest wyższa precyzja i niezawodność. NSK to doświadczony dostawca nie tylko pod względem wymagań wysokiej dokładności, ale także w zakresie żywotności wymaganej przy pracy tego ratującego życie sprzętu w trybie 24/7.

W branży medycznej szczególnie ważne jest stosowanie rozwiązań spełniających standardy i wymagania najlepszych praktyk. Ponieważ systemy ruchu liniowego firmy NSK mają ostatecznie wpływ na jakość opieki medycznej i dokładność informacji wykorzystywanych w leczeniu pacjentów, istnieje wiele przepisów i norm zgodności, które muszą spełniać producenci oryginalnego wyposażenia (OEM) i placówki medyczne. Połączenie sił z dostawcą, który ma duże doświadczenie w tworzeniu rozwiązań dla technologii medycznej jest niezbędne do spełnienia tych wymagań i osiągania optymalnych wyników przez projektantów systemów i właścicieli sprzętu dla dobra pacjentów.

 

Zdjęcie: NSK to doświadczony dostawca precyzyjnych i niezawodnych rozwiązań ruchu liniowego dla sprzętu diagnostycznego i laboratoryjnego.  Photo: Parilov/Shutterstock.com

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik