Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2018-09-10

Zespoły łożyskowe NSK z uszczelnieniem trójwargowym

Cierpiąc z powodu regularnych uszkodzeń łożysk w podajniku paszowym w zakładzie produkującym karmę dla zwierząt, zespół utrzymania ruchu firmy skontaktował się z NSK, aby sprawdzić, czy problem może zostać usunięty. Badania przeprowadzone przez ekspercki zespół specjalistów NSK nie tylko ujawniły podstawową przyczynę problematycznych uszkodzeń, ale wygenerowały dla zakładu oszczędności przekraczające 13.000 € w dużym stopniu dzięki wyeliminowaniu przestojów maszyn.

Przeprowadzone przez NSK badania wykazały, że przyczyną uszkodzeń łożysk w podajniku było wnikanie twardych cząstek i wilgoci pochodzących od używanych w procesie materiałów. W rezultacie zalecono, aby brytyjski zakład produkujący karmę dla zwierząt wymienił standardowe samosmarujące się zespoły łożyskowe na produkowane przez NSK zespoły łożyskowe Self-Lube z uszczelkami trójwargowymi.

Od chwili ich zamontowania zespoły łożyskowe pracują nieprzerwanie przez rok, co stanowi wyraźną różnicę w porównaniu do poprzedniej sytuacji, w której wymiana łożysk standardowych konieczna była średnio co cztery miesiące. Uszkodzenia łożysk prowadziły do znaczących przestojów i kosztownych strat w produkcji. Obecnie koszty te zostały wyeliminowane i, biorąc pod uwagę rzadszą wymianę łożysk w ciągu roku, roczne oszczędności osiągnięte przez zakład wyliczono na 13.309 €. Dodatkowo odnotowano znaczącą poprawę produktywności dzięki większej dostępności przenośnika.

Uszczelnione zespoły łożyskowe Self-Lube wyposażone są w uszczelki nitrylowe trójwargowe połączone z ochronną blaszką stalową tłoczoną . W rezultacie lepszego uszczelnienia uzyskuje się większą trwałość łożyska. Dodatkowo, zespoły łożyskowe można smarować rzadziej, co z kolei znacząco zmniejsza koszty konserwacji oraz zwiększa produktywność maszyn i wyposażenia.

Uszczelnione zespoły łożyskowe Self-Lube z uszczelnieniem trójwargowym są proste w montażu i stanowią gotowy zamiennik istniejących zespołów łożyskowych. Oferowane są w wersji do montażu z wkrętami mocującymi i mimośrodowym pierścieniem mocującym. Dostępny jest także szerszy zakres oferty - zarówno w wersji metrycznej, jak i calowej.


Zespoły łożyskowe NSK z uszczelnieniem trójwargowym pozwoliły na zaoszczędzenie 13.000 € rocznie w zakładzie produkującym karmę dla zwierząt. Photo: iStock.com/Songsak Paname

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik