Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2018-02-01

LAS-Set narzędzie do laserowego osiowania wałów

Po uruchomieniu w zeszłym roku internetowej platformy szkoleniowej Akademia NSK (www.nskacademy.com) serwis ten został uzupełniony o kolejny moduł z zakresu rozwiązań AIP+: narzędzie do laserowego osiowania wałów LAS-Set. Wszystkie specjalnie opracowane przez NSK samouczki prezentują optymalny sposób wykorzystania pakietu innowacyjnych narzędzi konserwacyjnych i serwisowych, które stanowią integralną część programu wartości dodanej AIP+.


Samouczek wideo LAS-Set AIP+ dostępny w serwisie Akademia NSK

Wszystkie moduły NSK, dostępne dla zarejestrowanych użytkowników akademii, zawierają kurs, materiał wideo i kwestionariusz wraz z certyfikatem otrzymywanym po pomyślnym ukończeniu kursu. Samouczki wideo pokazują, jak narzędzia AIP+ pomagają w wydłużaniu okresu eksploatacji łożysk i zwiększaniu wydajności maszyn, a także w ograniczaniu nieplanowanych przestojów, kosztów oraz poziomu hałasu. Unikanie niewspółosiowości ma kluczowe znaczenie, ponieważ może ona skutkować powstaniem niepożądanych sił wpływających na maszyny, prowadzących do zwiększonego ich zużycia i wibracji, co ostatecznie może spowodować przedwczesne uszkodzenie łożysk.

Najnowszy samouczek LAS-Set oferuje wiele użytecznych wskazówek zapewniających doskonałe osiowanie wału w ciągu sekund. Zawarto w nim także informacje, jak przy użyciu podstawki pryzmowej i łańcucha umieszczać lasery liniowe na statycznym końcu wału oraz od strony napędzanej silnikiem elektrycznym.

Moduł LAS-Set zapewnia również wskazania dotyczące oceny rezultatów oraz regulacji za pomocą podkładek, dopasowania i ponownego przeprowadzenia pomiarów, jak również umożliwia pobranie raportów o statusie przeprowadzonego osiowania. Opisano w nim także nawet podstawowe czynności, takie jak uruchomienie systemu, wprowadzenie wymiarów i korektę położenia podstaw/nóżek.

Dzięki nowemu samouczkowi NSK użytkownicy chcący dowiedzieć się więcej o prawidłowym montażu i demontażu łożysk na wałach (bez generowania uszkodzeń) mogą zobaczyć, jak inżynierowie rozwijają bezpieczne i wydajne procedury montażowe.


www.nskacademy.com

 

 

 

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik