Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2018-11-12

Seria łożysk walcowych NSK NUB

NSK opublikowała nową broszurę informującą o wprowadzonej ostatnio na rynek serii łożysk walcowych NUB do maszyn do odlewania ciągłego. Broszura zawiera informacje o pięciu nowo wprowadzonych rozmiarach odpowiadającym średnicom wałów najbardziej popularnym w branży odlewania ciągłego. Dostępne są łożyska o średnicy wewnętrznej 120, 130, 140, 150 oraz 160 mm. NSK opracowuje obecnie kolejne rozmiary dla serii, które będą wprowadzone na rynek w najbliższej przyszłości.

 

Łożyska walcowe NUB zostały specjalnie zaprojektowane do bardzo wymagających zastosowań przemysłu stalowego, w szczególności do stosowania po stronie swobodnej rolek prowadzących pasmo, takich jakie znajdują się w sekcji prostującej maszyn do odlewania ciągłego.

 

Łożyska NUB oferują użytkownikom wiele unikatowych korzyści. Na przykład, nie tylko dają sobie radę z wpływem rozszerzalności cieplnej wału, ale są w stanie także kompensować niewspółosiowość rolek prowadzących pasmo do wartości aż 12 minut kątowych. Co istotne, w przeciwieństwie do konkurencyjnych łożysk do maszyn do odlewania ciągłego, te dwie cechy łożysk z serii NUB funkcjonują łącznie. Oznacza to, że jeżeli pierścień wewnętrzny przesuwa pierścień zewnętrzny łożyska pod wpływem rozszerzalności cieplnej, to nie wpływa to negatywnie na możliwości kompensowania braku osiowości. Samonastawność łożysk poprawiono dzięki opatentowanej budowie wewnętrznej ze specjalnym profilowaniem pierścieni i wałeczków.

 

W procesie odlewania ciągłego pojedyncze pasmo ma wiele sekcji, z których każda składa się z różnych segmentów. Wlewek ciągły po opuszczeniu krystalizatora przechodzi przez sekcję gnącą obejmującą giętarkę i łuk, przed przejściem przez sekcję prostującą do sekcji rozciągania poziomego, po czym jest cięty na długość i zostawiony do ostygnięcia. Pojedyncze pasmo może mieć od 10 do 17 segmentów, rozmieszczonych w różnych sekcjach.

 

Zważywszy, że na typowe pasmo stali przypadają setki łożysk, a niektóre zakłady odlewania ciągłego wykorzystują dwa równoległe pasma, oczywiste jest, że łożyska mają krytyczne znaczenie dla procesu. Niemniej jednak takie łożyska muszą wytrzymywać trudne warunki pracy - nie tylko zwiększone obciążenia mechaniczne, ale także chłodzenie wodą, również w formie mgły. Dodatkowo bardzo niskie prędkości (poniżej 10 obr./min.) napędów samotoku mogą być problematyczne dla standardowych łożysk baryłkowych, ponieważ ich konstrukcja wymusza bardzo surowe wymagania w zakresie smarowania.

 

W przeciwieństwie do standardowych łożysk baryłkowych w łożyskach NUB występuje wyłącznie tarcie toczne dzięki dominującemu na bieżni stykowi liniowemu. Z tego powodu tarcie jest mniejsze, a zużycie ograniczone. Łatwy montaż jest kolejną zaletą łożysk - zastosowanie pierścieni osadczych sprężynujących zabezpiecza przed przypadkowym przesunięciem podczas montażu/demontażu i obsługi łożysk.

 

W porównaniu do poprzedniej generacji łożysk, łożyska serii NUB charakteryzują się trzykrotnie większą trwałością serwisową, nawet w przypadku wymagających warunków środowiska pracy doświadczanych przez rolki prowadzące pasmo. Dzięki temu nowe łożyska pomagają w realizacji ekonomicznego, ciągłego i wysoce produktywnego procesu wytwarzania stali przy ograniczonym całkowitym koszcie posiadania (TCO). Nowa broszura dotycząca łożysk walcowych serii NUB jest dostępna on-line pod adresem www.nsk-literature.com.

Więcej informacji o rozwiązaniach NSK przeznaczonych do maszyn do odlewania ciągłego można znaleźć na witrynie NSK Europe pod adresem www.nskeurope.com.


NSK opublikowała nową broszurę zawierającą szczegółowe informacje dotyczące łożysk walcowych serii NUB przeznaczonych do maszyn do odlewania ciągłego.


Ilustracja pokazuje typowy segment odcinka sekcji w zakładzie odlewania ciągłego.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik