Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2018-07-10

Łożyska NSK Molded-Oil

Doświadczając regularnych uszkodzeń łożysk wspornika ostrza maszyny do cięcia rur betonowych, które powodowały za każdym razem 8-godzinny przestój, brytyjska spółka zwróciła się z prośbą o pomoc do NSK. W ramach Programu Wartości Dodanej AIP zespół inżynierów NSK dokonał analizy zastosowania i stwierdził, że główną przyczyną problemów jest wnikanie do łożysk pyłu cementowego. W celu zwiększenia trwałości serwisowej NSK zarekomendowała zastosowanie łożysk Molded-Oil z uszczelkami DDU. Dzięki wdrożeniu projektu trwałość łożysk wzrosła czterokrotnie z 2-3 do 12 miesięcy, zapewniając oszczędności rzędu 38.000 € tylko dzięki ograniczeniu kosztów przestojów.

Drobny pył powstający podczas cięcia i nacinania rur betonowych może być wyjątkowo niszczący dla standardowych łożysk kulkowych poprzecznych z uszczelkami. Pył przenika za uszczelki i zanieczyszcza środek smarny, co może okazać się bardzo kosztowne, o czym przekonał się brytyjski producent rur betonowych.

Program Wartości Dodanej AIP NSK ma na celu podniesienie wydajności i rentowności procesów produkcji i konserwacji poprzez oszczędzanie pieniędzy na każdym etapie zwiększającym wartość dodaną. Doświadczeni specjaliści NSK używają sprawdzonej i przetestowanej metody w celu znalezienia optymalnego rozwiązania dla każdego konkretnego zastosowania, pracując z klientem i biorąc pod uwagę każdy szczegół.Zastosowanie łożysk Molded-Oil NSK pozwoliło na pokonanie problemów związanych z drobnym pyłem powstającym podczas cięcia i nacinania rur betonowych. Zdjęcie: John Barry of Nicola/Shutterstock.com

W brytyjskim zakładzie produkcji rur wymiana użytkowanych dotychczas łożysk kulkowych poprzecznych na łożyska NSK Molded-Oil okazała się znaczącym sukcesem. Łożyska Molded-Oil są dostępne jako część całościowej serii, która została zaprojektowana pod kątem zapewnienia wydłużonego okresu eksploatacji w trudnych warunkach przemysłowych. Środek smarujący w łożyskach Molded-Oil (żywica poliolefinowa impregnowana olejem) jest trwale osadzony w stabilnym medium nośnikowym. Ponadto, ponieważ nośnik powoli uwalnia substancję smarującą, optymalne smarowanie utrzymywane jest przez długi okres pracy.

Co ważne, zastosowanie uszczelek DDU w zakładzie produkującym rury betonowe zapewniło ochronę przed wnikaniem do łożysk pyłu powstającego w trakcie nacinania rur. Badanie przeprowadzone po 12 miesiącach użytkowania łożysk nie wykazało żadnych uszkodzeń. Biorąc pod uwagę, że przed wdrożeniem łożysk Molded-Oil notowano cztery uszkodzenia łożysk w ciągu roku, sama eliminacja kosztów przestojów (średnio 8 h na usterkę) zapewniła roczne oszczędności rzędu 38.400 €.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik