Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2018-05-14

NSK Superprecyzyjne łożyska kulkowe skośne

NSK usunęła problem z powtarzającymi się uszkodzeniami łożysk wrzecion w czterech centrach obróbczych CNC w zakładzie wiodącego dostawcy podzespołów dla przemysłu samochodowego. Po zidentyfikowaniu głównej przyczyny, z powodu której łożyska wrzecion ulegały uszkodzeniom regularnie co dwa tygodnie, zakład uzyskuje obecnie oszczędności w wysokości 32.880 € rocznie.

W celu zbadania przyczyn powtarzających się uszkodzeń firma NSK została poproszona o przeprowadzenie przeglądu całego procesu eksploatacji i konserwacji łożysk. Ekspert NSK zapoznał się z metodami montażu stosowanymi przez dział utrzymania ruchu i odkrył, że głównym problemem była niewłaściwa obsługa superprecyzyjnych łożysk kulkowych skośnych.

Właściwa instalacja łożysk ma kluczowe znaczenie dla optymalnego działania i bieżącej konserwacji maszyn przemysłowych. W tym zakresie szczególne znaczenie ma odpowiednie szkolenie i użycie właściwych narzędzi. Mając to na uwadze, NSK zapewniła całościowy program szkoleniowy dla zakładowego personelu utrzymania ruchu, obejmujący techniki montażu i demontażu łożysk oraz porady dotyczące uzupełniania środka smarnego. Po zakończeniu szkolenia nie zgłaszano już żadnych nowych usterek, a jednocześnie żywotność łożysk wydłużyła się z dwóch tygodni do sześciu miesięcy, co z kolei przełożyło się na znaczące oszczędności.

Biorąc pod uwagę wcześniejsze uszkodzenia łożysk występujące co dwa tygodnie (w czterech maszynach), jak również koszt wymiany łożysk i przestojów obrabiarek, stosując się do wyników przeglądu i zaleceń NSK zakład uzyskał roczne oszczędności w wysokości 32.880 € dokonując zaledwie dwóch wymian łożysk w ciągu roku.  

Superprecyzyjne łożyska kulkowe skośne oferują dużą trwałość dzięki zastosowaniu wyjątkowo czystego i zaawansowanego materiału opatentowanego przez NSK. Ponadto, cichobieżna charakterystyka łożysk sprawia, że idealnie nadają się one do cichych, pracujących z dużą prędkością wrzecion stosowanych w wielu współczesnych obrabiarkach. Dostępny jest również duży wybór koszyków oraz opcji uszczelnień.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik