Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2022-02-10

Spółka Brüel & Kjær Vibro (B&K Vibro), stanowiąca część Grupy NSK, podpisała długoterminową umowę z firmą Stadler Rail w zakresie instalacji najnowocześniejszego systemu monitorowania stanu VCM-3 w 606 wagonach berlińskiego metra (U-Bahn). System VCM-3 będzie wykorzystywany do optymalizacji harmonogramów konserwacji, utrzymania dyspozycyjności systemu i redukcji kosztów operacyjnych.

Ten wart wiele milionów euro projekt monitorowania stanu jest integralną częścią kontraktu wygranego ostatnio przez szwajcarską firmę Stadler, który obejmuje dostawę 1500 nowych wagonów przeznaczonych do użytku w berlińskiej sieci metra. Umowa ramowa ma wartość bliską 3 miliardów euro, co czyni ją jednym z największych kontraktów na dostawy, jakie kiedykolwiek rozstrzygnięto w Europie.

Kompleksowe rozwiązanie CMS firmy B&K Vibro obejmuje czujniki drgań i urządzenia brzegowe (diagnostyka pokładowa), a także usługi diagnostyczne i analityczne, które stale monitorują łożyska wagonów metra i inne obracające się części w celu zapewnienia najwyższej niezawodności.

Ze względu na wysokie wymagania dotyczące niezawodności sektora transportu publicznego operatorzy systemów koncentrują się obecnie na ograniczaniu przestojów i zmniejszaniu kosztów operacyjnych. Przyjęte rozwiązanie CMS umożliwia wdrożenie strategii konserwacji predykcyjnej nowej generacji, które nie tylko pomaga zoptymalizować harmonogramy konserwacji, ale także zwiększa niezawodność operacyjną i czas bezawaryjnej pracy w połączeniu z efektywnym zespołem operacyjnym.

B&K Vibro, zapewniając wysoką dyspozycyjność maszyn i komponentów za pomocą inteligentnych systemów monitorowania stanu, od dziesięcioleci jest światowym pionierem w tej dziedzinie.

Firma NSK przejęła B&K Vibro w marcu 2021 r., wzmacniając w ten sposób swoje możliwości odpowiedzi na zapotrzebowanie przemysłu w zakresie zaawansowanej automatyzacji, inteligentnych technologii i środków ochrony środowiska. Dodatkowo pozwoli to na przyspieszenie globalnego rozwoju działalności firmy w zakresie systemów CMS.

Szeroka gama produktów i usług firmy B&K Vibro obejmuje czujniki drgań (przyspieszenie, prędkość, przemieszczenie), monitory drgań, oprogramowanie i zintegrowane rozwiązania online
do monitorowania całych instalacji i zakładów. Technologie te umożliwiają bezpieczne funkcjonowanie systemów transportowych, kompleksów petrochemicznych, fabryk, elektrowni
i farm wiatrowych na całym świecie, stanowiąc część innowacyjnych strategii produkcyjnych
i konserwacyjnych.

 

Zdjęcie: Łącznie 606 wagonów berlińskiego metra (U-Bahn) będzie wykorzystywać system monitoringu stanu VCM-3 firmy B&K Vibro.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik