Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Wywiad - 2022-02-28

Campetella Robotic Center and NSK linear guides

Prowadnice liniowe i łożyska toczne firmy NSK znajdują zastosowanie w wielu zaawansowanych systemach automatyzacji procesów formowania wtryskowego tworzyw sztucznych - w tym w robotach przemysłowych produkowanych przez Campetella Robotic Center. 

Campetella Robotic Center to włoska firma specjalizująca się w produkcji i zastosowaniu robotów przemysłowych oraz systemów automatyki do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Jej historia sięga XIX w. - firma powstała w 1897 r. jako producent specjalnego sprzętu rolniczego i przez lata towarzyszyła setkom przedsiębiorców w procesie przeradzania się rzemiosła w przemysł. Utrzymując silne korzenie w regionie Marche, pięć kolejnych pokoleń rodziny Campetella   wykorzystało w pełni możliwości oferowane przez globalizację, obsługując dziś klientów na wszystkich kontynentach.

W latach 80.  XX w.  firma Campetella opracowała innowacyjną serię robotów i manipulatorów kartezjańskich, które dzięki swojej wysokiej wydajności i niezawodności osiągnęły niezwykły sukces rynkowy, szczególnie w sektorze formowania tworzyw sztucznych.

Obecnie Campetella Robotic Center jest wiodącą firmą zajmującą się projektami i koncepcjami mechanicznymi, która zapewnia jednocześnie inżynierię oprogramowania, uruchamianie instalacji oraz sprzedaż robotów przemysłowych i pomoc posprzedażową. Rozwiązania zrobotyzowane dla sektora formowania wtryskowego tworzyw sztucznych nadal stanowią podstawową działalność włoskiego producenta. To solidne doświadczenie sprawiło, że główne krajowe i międzynarodowe grupy przemysłowe wybrały firmę Campetella jako dostawcę rozwiązań w zakresie wielu swoich wymagań produkcyjnych: od rozładunku części z wytłaczarek, do końcowego pakowania i wysyłki gotowych produktów do konsumentów.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne dla linii formowania wtryskowego

Doświadczenie zdobyte w branży automatyki przemysłowej sprawiło, że roboty stały się wyróżnikiem firmy w aplikacjach Przemysłu 4.0 związanych z tworzywami sztucznymi. Ta wiodąca pozycja jest również zasługą skonsolidowanych partnerstw firmy z głównymi światowymi producentami wtryskarek.  Campetella testuje i proponuje optymalne rozwiązania technologiczne do transportu i obsługi części praktycznie dla każdego zastosowania w sektorze tworzyw sztucznych. Od etykietowania po montaż, od kontroli jakości po paletyzację - zespół projektowy firmy jest w stanie dostarczyć i wdrożyć odpowiednie systemy automatyczne, które gwarantują produkcję seryjną 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

- Klienci zwracają się do naszej firmy o pomoc w budowaniu linii o wysokiej produktywności, gdzie każdy element łańcucha automatyzacji zapewnia maksymalną optymalizację, nie tylko gwarantując wysokie prędkości, ale także całkowicie eliminując ryzyko awarii i nieoczekiwanych przestojów - wyjaśnia Elia Campetella. - Oznacza to, że punktem wyjścia dla naszych projektantów są najwyższej jakości komponenty i podsystemy, bez których z kolei nie moglibyśmy zagwarantować klientom najwyższej jakości, przy zachowaniu najniższego całkowitego kosztu posiadania (TCO). Nasi strategiczni dostawcy - w tym NSK - wyznają tę samą filozofię bycia liderem rynkowym w kategorii jakości i niezawodności. Tylko w ten sposób możemy zwiększyć kreatywność projektantów, którzy opracowują liczne oferowane przez nas rozwiązania zautomatyzowane do obsługi i przenoszenia elementów obrabianych.

Akademia Campetella: wiedza z korzyścią dla wszystkich

Kwestia umiejętności jest bardzo ważna dla Campetella Robotic Center - podkreśleniem tego faktu jest niedawne uruchomienie strategicznego projektu Campetella Academy.

- Rynek domaga się coraz bardziej zaawansowanych i złożonych rozwiązań - podkreśla Elia Campetella. - W przypadku takiej firmy jak nasza konieczne jest podążanie za najnowszymi technologiami. Jednocześnie ważne jest przekazywanie klientom zgromadzonej wiedzy, aby pomóc im osiągać cele biznesowe. Akademia Campetella stanowi miejsce spotkań zarówno dla nas, jak i naszych strategicznych dostawców oraz klientów. Promuje rozpowszechnianie wiedzy o automatyzacji w środowisku produkcyjnym, stanowiąc korzyść dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić swoją pozycję na coraz bardziej konkurencyjnym i wymagającym rynku globalnym.

W ramach ścisłej współpracy między firmami NSK rozpoczęła współpracę z Akademią Campetella, prezentując swoje najbardziej zaawansowane rozwiązania ruchu liniowego, aby pomóc w rozwoju produktów i rozwiązań nowej generacji.

Innowacje zwiększające produktywność

Od wielu lat projektanci Campetella Robotic Center wykorzystują rozwiązania NSK do realizacji robotów kartezjańskich i wielu innych systemów. W szczególności firma korzysta z najnowszej generacji prowadnic liniowych i łożysk tocznych, wybranych ze względu na ich właściwości użytkowe i absolutną niezawodność.

Luca Marinangeli, kierownik ds. zakupów w Campetella Robotic Center mówi: - Dzięki wieloletniej udanej współpracy i wzajemnemu zaufaniu nasi projektanci mają pełną swobodę w doborze komponentów, ale często kontaktują się z technikami NSK w celu zbadania nowych rozwiązań technologicznych i oferowanych przez nie rozszerzonych możliwości. Dobrym tego przykładem jest system samosmarujący K1, który był testowany od momentu wprowadzenia na rynek i stał się standardem we wszystkich maszynach produkowanych przez firmę Campetella przeznaczonych do obsługi intensywnych ruchów liniowych. System K1 pozwala zagwarantować bezobsługowe rozwiązania dla naszych klientów, co jest istotną i docenianą wartością dodaną w instalacjach, które muszą działać w trybie 24/7 przez cały rok. Często zdarza się, że nasze maszyny wykorzystują łożyska wałeczkowe, które muszą pracować przez miliony cykli przy wysokich prędkościach i bardzo ciężkich obciążeniach. Od momentu zastosowania samosmarującego zespołu NSK K1 bloki łożyskowe i prowadnice liniowe charakteryzują się dłuższą żywotnością niż inne elementy maszyn, takie jak kable elektryczne i nigdy nie wymagają konserwacji.

Inną własnością wysoko cenioną przez Campetella Robotic Center jest unikalny gotycki zarys łuku bieżni prowadnic NH/NS firmy NSK, który gwarantuje idealną prostoliniowość w przypadku długich, łączonych odcinków szyn. Zarys łuku gotyckiego z czteropunktowym stykiem w układzie «X» gwarantuje sztywność bez utraty zdolności do kompensacji małych błędów wyrównania. Ponadto cztery szyny ze specjalną geometrią rowków są wyposażone w kulki o powiększonej średnicy, co zapewnia maksymalną obciążalność.

To tylko kilka z wielu przykładów pokazujących, jak owocna współpraca dwóch liderów branży przyczynia się do wspólnego sukcesu sprzyjającego rozwojowi firmy, która w ciągu ponad 120-letniej historii nigdy nie przestała stawiać czoła nowym wyzwaniom, zapewniając w ten sposób korzyści swoim klientom.

 

Zdjęcie 1)  Roboty kartezjańskie i wiele innych systemów manipulacyjnych firmy Campetella Robotic Center wykorzystują prowadnice liniowe NSK. 

NSK NH/NS series linear guides

Zdjęcie 2)  Najwyższa precyzja i wyjątkowo wysoka obciążalność sprawiają, że prowadnice liniowe NSK serii NH/NS są często wybierane przez Campetella Robotic Center.

Campetella robots for stack-moulding applications

Zdjęcie 3)  Roboty Campetella stosowane w procesach formowania warstwowego korzystają z rozwiązań NSK.

Five successive generations of the Campetella family

Zdjęcie 4)  Firmą zarządza od pięciu pokoleń rodzina Campetella. 

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik