Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Wywiad - 2022-05-30

MEI’s headquarters, located in Ponte San Pietro, near Milan

Włoska firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu optycznego korzysta z wysokiej jakości, precyzyjnego ruchu śrub kulowych NSK zamontowanych w innowacyjnych maszynach do obróbki i cięcia soczewek.

Maszyny produkowane przez MEI System zrewolucjonizowały optyczne procesy produkcyjne,
dzięki najbardziej zaawansowanym technologiom frezowania, gwarantując wyjątkowo wysoką jakość
i maksymalną wydajność. 

Najwyższa jakość soczewek, stanowiąca połączenie atrakcyjnego stylu i doskonałej jakości widzenia, stanowi podstawę oferty okularów dla klientów. Od 2000 r. firma MEI System dokonywała transformacji procesów produkcyjnych stosowanych w sektorze optycznym, stając się z czasem dominującym graczem w branży produkcji soczewek. To MEI System wprowadziła proces frezowania krawędzi soczewek zastępujący starą koncepcję szlifowania. Nowy proces, opracowany i udoskonalony przez firmę z siedzibą w Bergamo, znacznie poprawił elastyczność
i wydajność linii produkcyjnych soczewek, umożliwiając producentom i laboratoriom optycznym cięcie i wykańczanie z niezwykłą precyzją i jakością, nawet w przypadku najbardziej skomplikowanych kształtów oczekiwanych przez coraz bardziej wymagający rynek okularów.


Innowacje napędzają produktywność

Daniel Ponti, dyrektor ds. globalnych operacji MEI System, podkreśla: - Nasza firma zawsze dążyła do bycia rynkowym liderem technologicznym o znaczącym potencjale innowacji, napędzanym przez ciągłe inwestycje w badania i rozwój. W ciągu ponad 20 lat działalności w branży optycznej wprowadziliśmy wiele nowych koncepcji, z których wszystkie miały na celu zagwarantowanie jakości poprzez minimalizację odpadów podczas procesu produkcji soczewek i spełnianie specyficznych potrzeb każdego klienta. Jest to proces, który trwa do dziś i pozwala nam stale poszerzać zakres naszej działalności. Obecnie dostarczamy już nie tylko maszyny wykorzystujące optymalną technologię do cięcia soczewek, ale także zintegrowane rozwiązania do kontroli jakości, analizy przepływu na liniach produkcyjnych klienta oraz liczne rozwiązania z zakresu automatyzacji i optymalizacji. Ta oferta zapewnia konkretne korzyści różnym typom klientów, których obsługujemy - od największych światowych producentów soczewek i dużych niezależnych laboratoriów, po lokalne laboratoria i indywidualne sklepy, które produkują okulary na żądanie, gotowe do szybkiej wysyłki do odbiorców.

Filozofia MEI System opiera się o upraszczanie złożonych procesów i byciu pionierem w odnajdywaniu rozwiązań dla coraz bardziej złożonych wymagań branży optycznej. Przykładowo, jednym ze znanych wynalazków firmy jest system «No Block» służący do blokowania soczewek podczas obróbki, który całkowicie wyeliminował konieczność używania materiałów eksploatacyjnych (tzw. «blokerów»). Efektem końcowym jest istotne usprawnienie procesu produkcyjnego, przy znacznych oszczędnościach zasobów, czasu i kosztów.


Najwyższej klasy komponenty od wiodących dostawców

Aby stać się liderem technologicznym na referencyjnym rynku firma MEI System produkuje maszyny we własnym zakresie, korzystając z rozwiązań wiodących dostawców w zakresie wszystkich głównych komponentów, włączając w to NSK, w przypadku śrub kulowych. Śruby kulowe NSK - kluczowy element gwarantujący najwyższą precyzję i płynność ruchu - sprawiają,
że maszyny są w stanie wykonywać najwyższej jakości operacje frezowania różnych materiałów używanych obecnie do produkcji soczewek.

- Nasz dział techniczny uznaje markę NSK za punkt odniesienia dla komponentów ruchu liniowego, a wieloletnia współpraca świadczy o absolutnie najwyższej jakości produktów oferowanych przez japoński koncern. — podkreśla Daniel Ponti. - Jednakże jeszcze ważniejsza jest relacja partnerstwa i zaufania między obiema firmami, która wykracza daleko poza doskonałość techniczną. Mamy umowy ramowe z NSK dotyczące zarządzania zapasami, które pozwalają dostosować nasze wymagania za pomocą comiesięcznych prognoz kroczących, tak aby łańcuch dostaw nie podlegał opóźnieniom ani przerwom, ale też nie był przewymiarowany. Efekt końcowy jest doskonały i korzystny dla obu stron, co daje nam pewność, że materiały będą dostępne na czas, przy zoptymalizowanym zaangażowaniu finansowym.


W kierunku nowych rynków

Ogromny sukces rozwiązań technologicznych wprowadzonych przez MEI System dał kolejny impuls do internacjonalizacji firmy i opracowania nowych koncepcji dla następnych segmentów rynku optycznego.

Firma MEI System, która ma już filie w Stanach Zjednoczonych, Hongkongu i Brazylii, rozszerzyła swoją globalną obecność, otwierając biura w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii i Australii. Ta strategia pozwala zbliżyć się do globalnych klientów i wykorzystać nowe możliwości rozwoju.

Na poziomie technologicznym firma nieprzerwanie skupia się na badaniach i rozwoju,
co przyczynia się do powstawania nowych generacji maszyn dla rynku soczewek korekcyjnych
o specjalnej konstrukcji. Rozwiązania firmy rewolucjonizują ten rodzaj obróbki, w którym operacje frezowania są wykorzystywane nie tylko do zdefiniowania konturu, ale także do wykończenia powierzchni soczewki, co zapewnia prawidłowy, indywidualnie dostosowany kształt, zgodny
ze specyfikacją wymaganą przez konsumenta.

Jak wyjaśnia Daniel Ponti: - W przypadku konstrukcji soczewek korekcyjnych wymogi dotyczące jakości frezowania i precyzji są jeszcze bardziej ekstremalne, dopuszczając tylko bardzo wąskie tolerancje, ponieważ nawet najmniejsza niedoskonałość kształtu może negatywnie wpłynąć
na jakość widzenia. W przypadku tych projektów nasi inżynierowie również używają śrub kulowych NSK do przekształcania ruchu obrotowego w ruch prostoliniowy, co gwarantuje maksymalną dokładność pozycjonowania.

Oparte na solidnych podstawach partnerstwo między dwoma liderami technologicznymi
w swoich dziedzinach sprzyja wzrostowi i rozwojowi innowacyjnych rozwiązań wchodzących
na nowe rynki.Zdjęcie1) Siedziba główna MEI znajduje się w Ponte San Pietro, niedaleko Mediolanu.
Firma zatrudnia ok. 200 pracowników m.in. techników, programistów, projektantów
oraz konstruktorów maszyn i twórców koncepcji.

Zdjęcie 2)  Innowacyjny proces frezowania realizowany przez maszyny MEI System pozwala wycinać i obrabiać każdy typ soczewek (nawet o skomplikowanych kształtach) z zachowaniem najwyższej jakości
i wydajności.  

Zdjęcie 3) Firma MEI System produkuje szybkie, niezawodne i elastyczne maszyny przeznaczone
do obróbki soczewek przeciwsłonecznych, masek optycznych i soczewek korekcyjnych o różnej konstrukcji, które spełniają potrzeby wielu klientów - od największych laboratoriów przemysłowych po niezależne sklepy optyczne.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik