Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2022-07-25

Śruby kulowe o wysokiej obciążalności firmy NSK oferują obecnie jeszcze dłuższy okres eksploatacji

Firma NSK opracowała nową technologię, która znacznie wydłuża żywotność śrub kulowych w zastosowaniach charakteryzujących się ciężkimi obciążeniami, takich jak instalacje wtryskarek i pras formujących.

Dzięki optymalizacji rozkładu obciążenia najnowsze śruby kulowe NSK o wyjątkowo długiej żywotności oferują nawet dwukrotnie dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do standardowych produktów.

Kolejną zaletę stanowi oszczędność zasobów dzięki wydłużonej eksploatacji i zmniejszeniu rozmiarów maszyn. Technologia ta jest szczególnie atrakcyjna dla konstruktorów maszyn wdrażających elektryczne napędy dla wtryskarek. .
 

Dzięki opracowaniu specjalnej technologii, która optymalizuje równomierny rozkład obciążenia, NSK może wydłużyć okres eksploatacji swoich śrub kulowych nawet dwukrotnie w stosunku do konstrukcji standardowych (w zależności od zastosowania). Nowa technologia powstała dzięki połączeniu zastrzeżonych przez NSK sposobów obróbki o wysokiej precyzji (w tym rozwoju dedykowanych maszyn), technologii symulacji opartej o cyfrowe bliźniaki oraz precyzyjnych systemów pomiarowych o poprawionej dokładności, dzięki wykorzystaniu danych z procesów obróbki. Wdrożenie nowej technologii śrub kulowych NSK o bardzo długiej żywotności pozwala na zastosowanie wału o mniejszej średnicy, co zapewnia oszczędność kosztów, stanowiąc dodatkową korzyść dla konstruktorów maszyn przeznaczonych do zastosowań charakteryzujących się ciężkimi obciążeniami.

Nowe rozwiązania w zakresie technologii śrub kulowych mają kluczowe znaczenie dla wielu konstruktorów maszyn. W wielu krajach coraz ambitniejsze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i inicjatyw neutralności węglowej generują potrzebę zapewnienia większej funkcjonalności i przyjazności dla środowiska maszyn przemysłowych. Na tym polu producenci wtryskarek i pras formujących zastępują hydrauliczne systemy napędowe wersjami elektrycznymi, wykorzystując serwosilniki i śruby kulowe w celu oszczędzania energii.

Obserwuje się wzrost zapotrzebowania na wysokowydajne elektryczne wtryskarki zdolne do obsługi bardziej złożonych kształtów i większych rozmiarów. W rezultacie branżowi producenci OEM szukają wydajnych konstrukcji, oferujących krótki czas realizacji procesów. Szybsze i częstsze operacje z kolei wymagają użycia śrub kulowych o długiej żywotności. 

Seria szybkobieżnych śrub kulowych HTF-SRC o dużej obciążalności firmy NSK (w zakresie średnic zewnętrznych od 100 do 200 mm) wykorzystuje nową technologię zapewniającą bardzo długi okres eksploatacji. Warto podkreślić, że nowe produkty są w pełni zamienne z obecnymi odpowiadającymi im modelami NSK, więc podczas modernizacji maszyn nie są konieczne żadne zmiany konstrukcyjne.

 

Więcej o śrubach kulowych NSK >>

 

Zdjęcie: Śruby kulowe o bardzo długiej żywotności firmy NSK zapewniają dwukrotnie dłuższy okres eksploatacji w porównaniu do standardowych rozwiązań.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik