Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2022-02-14

Special coating on the NH/NS series linear guides

Firma specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji szybkich przemysłowych drukarek cyfrowych dla przemysłu odzieżowego i tekstylnego wykorzystuje liczne zalety prowadnic liniowych serii NH/NS firmy NSK.  Znalazły one zastosowanie w najnowszej drukarce cyfrowej przeznaczonej do druku bezpośredniego na odzieży i wyróżniają się specjalną obróbką powierzchni chroniącą przed zużyciem, co ma istotne znaczenie ze względu na liczbę wydruków wykonywanych przez maszynę. 

Maszyna drukarska nowej generacji stanowi dla dekoratorów odzieży i pracowników wykorzystujących technologię sitodruku unikatowe narzędzie pozwalające zmierzyć się z obecnymi i przyszłymi wyzwaniami związanymi z łańcuchem dostaw tekstyliów. Warto zauważyć, że ta wysokonakładowa maszyna zapewnia typową roczną zdolność produkcyjną rzędu setek tysięcy nadruków.

Wszystkie w pełni zintegrowane rozwiązania drukarskie firmy zapewniają jakość, niezawodność i wartość dodaną dla klientów, ale osiągnięcie tych celów oznacza użycie komponentów o odpowiedniej specyfikacji.

Opracowując nową drukarkę, firma miała świadomość, że prowadnice liniowe zapewniające ruch we wszystkich osiach będą musiały sprostać określonym wyzwaniom. Wnętrze drukarki stanowi wymagające środowisko dla prowadnic liniowych ze względu na fakt, że wilgoć i opary powstające w procesie drukowania prowadzą do znacznego zużycia komponentów. 

Ponieważ producent maszyn nalegał na wybór produktów marki premium i niezawodnych dostawców, skontaktował się z firmą NSK w celu znalezienia optymalnego rozwiązania. Zespół inżynierów NSK przeprowadził kompleksowy przegląd zastosowania i środowiska pracy, rekomendując wdrożenie prowadnic liniowych z serii NH/NS, które zostały poddane specjalnej obróbce powierzchni ograniczającej zużycie eksploatacyjne.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak specjalnie opracowana geometria rowków, prowadnice liniowe serii NH/NS zapewniają dłuższą żywotność. Jednocześnie nawet o 30% większa obciążalność dynamiczna (w porównaniu do produktów poprzedniej generacji) zwiększy dwukrotnie trwałość zmęczeniową, przy zastosowaniu lekkiej i znacznie bardziej kompaktowej konstrukcji.

W celu zapewnienia jeszcze większej wytrzymałości dostępna jest również obróbka powierzchni w postaci chromowania i fluorowania niskotemperaturowego, natomiast wersje wykonane ze stali nierdzewnej stanowią optymalny wybór do użytku w środowiskach potencjalnie korozyjnych.

Producent przemysłowych drukarek cyfrowych oczekiwał ze strony swojego potencjalnego dostawcy nie tylko optymalnych właściwości technicznych prowadnic liniowych serii NH/NS, ale także elastyczności obsługi, co miało związek z gwałtownym rozwojem firmy oraz przewidywanym szybkim przejściem od fazy koncepcji do etapu produkcji maszyny. Niemniej jednak firma NSK była w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie, dzięki strategicznie zlokalizowanym obiektom warsztatowym i magazynowym w całej Europie.

Film o prowadnicach liniowych NH/NS jest dostępny na YouTube pod adresem:  https://youtu.be/_62TERdoodU

 

Zdjęcie:  Specjalna obróbka powierzchni prowadnic liniowych serii NH/NS zapewnia ochronę przed agresywnym środowiskiem pracy wewnątrz drukarek cyfrowych.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik