Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2022-09-19

NSK NH series linear guides

Włoski producent maszyn do obróbki szkła korzysta
z wdrożenia prowadnic liniowych serii NH firmy NSK.  Prowadnice liniowe NH30 (w wersji ze stali nierdzewnej), obecnie wykorzystywane w pionowej wiertarko-frezarce
do obróbki płaskich produktów szklanych, pokonują szereg wyzwań, aby zapewnić optymalną wydajność użytkownikom końcowym.

Filozofia tej firmy specjalizującej się w zakresie maszyn
do obróbki szkła płaskiego i izolacyjnego koncentruje się
na zrozumieniu specyficznych wymagań klientów w celu opracowania coraz bardziej wydajnych rozwiązań do produkcji «szkła jutra». Etos biznesowy wymaga ciągłych i istotnych inwestycji w badania i rozwój oraz identyfikacji technologii, które mogą zapewnić wymierne korzyści klientom.

Przykładem jest pionowa wiertarko-frezarka firmy, która już na etapie prac rozwojowych wymagała określonej charakterystyki prowadnic liniowych, obejmujących m. in. dużą obciążalność, wysoką precyzję, łatwy montaż i bezbłędne mocowanie. Dodatkowo jakość obróbki tafli szklanych zależy głównie od stabilności systemu podczas korzystania z różnych narzędzi
do wiercenia lub frezowania, a w przypadku poziomych prowadnic szynowych mogą pojawić się problemy z korozją spowodowane działaniem mieszanki wody chłodzącej i drobin szkła.

W następstwie dyskusji technicznych i handlowych, a także testów na prototypach w małej skali, firma NSK zarekomendowała poziome szyny liniowe NH30 (w wersji ze stali nierdzewnej)
z równoległymi osiami, zapewniające wysoką odporność na działanie korozji. Kombinacja solidnego projektu i pomyślnego wyniku fazy testów zapewniły firmie NSK podpisanie kontraktu.

Produkty serii NH w wersji ze stali nierdzewnej charakteryzują się specjalną jakością, zapewniając taką samą obciążalność, jak standardowe wersje prowadnic NH - materiał ten można utwardzić, co czyni go wyjątkową propozycją dla NSK. Było to atrakcyjne rozwiązanie dla klienta, który miał świadomość, że zastosowanie standardowej powłoki jest niemożliwe ze względu na szybką erozję powodowaną przez zarysowania drobinami szkła.

Na wybór optymalnego dostawcy prowadnic liniowych wpływ miała także kwestia oficjalnego włoskiego dystrybutora NSK - firmy Veneta Bearings. Wybierając jej usługi, klienci korzystają
z możliwości równoległej dostawy elementów pomocniczych, takich jak łańcuchy, pasy, wałki i koła zębate, które nie są częścią portfolio NSK. Obecnie klient czerpie korzyści z połączenia doświadczenia technicznego NSK i solidnej współpracy handlowej z wykorzystaniem oficjalnego kanału dystrybucji firmy.

 

Zdjęcie: Prowadnice liniowe serii NH firmy NSK pomagają zapewnić wysoką produktywność
i niezawodne działanie użytkownikom maszyn do obróbki szkła

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik