Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Motoryzacja - 2015-03-09

Układy kierownicze ze wspomaganiem zapewniające bezpieczeństwo użytkowników

NSK Ltd. - Tokio, Japonia – ogłosiła, że opracowała nowy układ kierowniczy ze wspomaganiem elektrycznym (EPS) zgodny z wymaganiami bezpieczeństwa ISO dotyczącymi samochodów. Nowy układ będzie zapewniał dużo wyższy poziom bezpieczeństwa, szeroko wymagany w ostatnich latach. Dodatkowo, nowy produkt zapewnia pewniejsze prowadzenie pojazdu. NSK zamierza szeroko promować ten nowy produkt w wielu samochodach kompaktowych na całym świecie.

Cechy produktu
1. W pełni zgodny z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa pojazdów drogowych określonymi w normie ISO 26262*. NSK stworzyła proces rozwojowy w pełni zgodny z międzynarodowymi standardami, następnie zaś poddała go audytom i ocenom dotyczącym bezpieczeństwa. Ponadto, NSK ulepszyła diagnostykę swoich mikrokomputerów, czujników momentu i innych komponentów w celu osiągnięcia jeszcze większego bezpieczeństwa wymaganego przez producentów pojazdów.

*: Międzynarodowa norma stosowana głównie w Europie, koncentrująca się na wprowadzaniu usprawnień zapewniających bezpieczeństwo i redukcję ryzyka uszkodzeń poprzez wcześniejszą identyfikację potencjalnych przyczyn awarii układów.

2. Kompaktowe, lekkie moduły ECU
Stosując bardziej kompaktowe elementy i bezstykowe przekaźniki półprzewodnikowe NSK uzyskała bardziej zwarty i lżejszy produkt, zmniejszając wymagania dotyczące chłodzenia i redukując ogólną liczbę komponentów. Wynikiem jest 10% spadek objętości w porównaniu do najnowocześniejszych produktów konwencjonalnych (lub 45% spadek objętości i 40% spadek ciężaru w porównaniu do produktu oryginalnego, oferowanego w poprzedniej dekadzie).

3. Większa wartość dodana
W ostatnich latach układy EPS zapewniały elektroniczną kontrolę dającą większe bezpieczeństwo i komfort. Nowy produkt charakteryzuje się wbudowanymi czujnikami kąta skrętu kierownicy oraz wewnętrznymi czujnikami momentu skrętu kierownicy, zapewniającymi zgodność z wysoce wydajnymi układami wspomagającymi sterowanie pojazdu.

Główne zastosowania
Przy pomocy tego nowego produktu, NSK odpowiedziała na wymagania dotyczące bezpieczeństwa określone przez ISO. NSK zamierza szeroko promować ten nowy produkt w wielu samochodach kompaktowych.

Korzyści
Większe bezpieczeństwo
Mniejszy wysiłek podczas prowadzenia pojazdu
Mniejsze zużycie paliwa

NSK zobowiązała się do stosowania najnowocześniejszej technologii dla poprawy bezpieczeństwa, komfortu i ochrony środowiska. W przyszłości, NSK planuje kontynuować wzrost globalnej sprzedaży układów EPS dzięki ulepszaniu swoich produktów i poszerzaniu lokalnej bazy klientów i lokalnych ośrodków produkcji.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik