Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2015-12-07

Wielkogabarytowe śruby kulowe

NSK Ltd. ogłosiła, że zwiększyła rozmiar swoich śrub kulowych o dużej obciążalności, umożliwiając w ten sposób produkcję większych elementów z tworzyw sztucznych.

Tło rozwoju

Wraz ze wzrostem wydajności energetycznej samochodów i powstawaniem coraz bardziej restrykcyjnych norm emisji rośnie potrzeba zmniejszania ciężaru pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Potrzeba ta z kolei przekłada się na zapotrzebowanie na większe części z tworzyw sztucznych, takich jak duże jednoczęściowe zderzaki i moduły drzwiowe, jak również elementy wnętrza deski rozdzielczej.

W przeszłości, rozwiązaniem pozwalającym na tworzenie tak dużych elementów były hydrauliczne wtryskarki o dużej obciążalności. Dzisiaj jednakże coraz większe jest zapotrzebowanie na elektryczne wtryskarki, które są wydajne energetycznie i czyste (ponieważ nie wymagają oleju). W odpowiedzi na to zapotrzebowanie NSK opracowała wielkogabarytową śrubę kulową o dużej obciążalności, przystosowaną do pracy w dużych elektrycznych wtryskarkach.

Charakterystyka produktu

1. Oryginalna nowa metoda szlifowania nakrętek o długości 800 mm (1,4 długości standardowej). NSK opracowała technologię szlifowania długich nakrętek, co do tej pory nie było łatwe do wykonania. Technologia ta pozwoliła na zwiększenie liczby obciążanych kulek w nakrętce, zwiększając maksymalne dopuszczalne obciążenie osiowe 1,3 razy, a trwałość 2,8 razy.

2. Możliwość pracy z wysokimi prędkościami
NSK zastosowała dedykowaną konstrukcję systemu nawracania kulek, ułatwiającego styczne wychwytywanie kulek przy użyciu opatentowanego deflektora, który umożliwia osiąganie wysokich prędkości nawet w przypadku dużych śrub kulowych o średnicach powyżej 140 mm i kulek o rozmiarze jednego cala (dn do 100.000).

*dn: średnica (mm) x obroty/minutę (min-1)

Obecnie śruby kulowe o dużej obciążalności są nieodzownymi kluczowymi elementami mechanicznymi wtryskarek elektrycznych i maszyn bez serwonapędów. W 1996 r. NSK wypuściła, jako pierwsza firma na świecie, pierwszą serię śrub kulowych o dużej obciążalności. Od tego czasu NSK nieustannie rozszerza asortyment śrub kulowych zapewniających pracę z większymi prędkościami i wymagających mniejszego smarowania. NSK zobowiązuje się dostarczać rozwiązania jako partner w ramach programu Your Real PartnerTM kontynuując zaspokajanie różnych potrzeb rynku.

Globalna witryna NSK

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik