Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

O Firmie - 2015-09-14

Sztuka spotyka doskonałość w dystrybucji przemysłowej - Mediolan 2015

Prace Arnaldo Pomodoro, Brera Academy of Fine Arts, produkty NSK oraz know-how Bianchi Group stworzyły unikatową wystawę, otwartą dla publiczności:

„THE INVISIBLE REVEALS”
SZTUKA SPOTYKA DOSKONAŁOŚĆ W DYSTRYBUCJI PRZEMYSŁOWEJ
 
„Leonardo da Vinci" Narodowe Muzeum Nauki i Techniki w Mediolanie,
(Sala Kolumnowa) od 1 do 7 października 2015
 
Mediolan, 8 września 2015 r. - „The invisible reveals: when technology meets art” to tytuł wystawy, która została zorganizowana jako część prezentacji Expo w dniach od 1 do 7 października 2015 r. w Sali Kolumnowej Narodowego Muzeum Nauki i Techniki im. Leonarda da Vinci w Mediolanie. Wystawa powstała z inicjatywy Bianchi Group (włoskiej firmy działające w całej Europie, lidera w dystrybucji przemysłowej, specjalizującej się w układach przenoszenia napędu) oraz NSK (japońskiej międzynarodowej firmy będącej jednym z najważniejszych światowych producentów działających w obszarze łożysk tocznych oraz ruchu i sterowania) we współpracy z Fondazione Arnaldo Pomodoro i Brera Academy of Fine Arts.

Wystawa, dostępna w ramach biletu do Muzeum, pokazuje niektóre z najbardziej znanych prac Mistrza Arnaldo Pomodoro takie jak Spheres, Wheels i Bronze Columns, jak również prawdziwe perełki produkcji przemysłowej, takie jak łożyska toczne, śruby kulowe i układy liniowe o wysokiej i bardzo wysokiej precyzji. Komponenty te są ukryte w dużych maszynach przemysłowych, niewidoczne dla większości, ale kluczowe dla produkcji i utrzymania ruchu w wielu ważnych sektorach naszej gospodarki; ważnym przykładem jest przemysł spożywczy, centralny temat Expo Mediolan 2015.

Zwiedzających w Sali Kolumnowej mediolańskiego Muzeum  powitała spektakularna fala, w której prace Arnaldo Pomodoro fluktuowały razem z komponentami przemysłowymi w unikatowej i oryginalnej unii sztuki i technologii. Kuratorem wystawy był prof. Marco Meneguzzo, krytyk sztuki i profesor Brera Academy of Fine Arts, zaś projekt wystawy opracowany został przez Dialmo Ferrari. Po lewej stronie Sali Kolumnowej umieszczonych zostało pięć prac stworzonych przez studentów Brera Academy of Fine Arts, wybranych i koordynowanych przez prof. Giampiero Moioli i prof. Stefania Albertini, z Wydziału Rzeźby Uniwersytetu w Mediolanie. Młodzi artyści (Simone Masetto Maghe, Gianmario Plebani, Silvia Maffioli, Gabriella Paloschi, Federica Zianni) swobodnie inspirowani tematem „The invisible reveals” - „Niewidzialne ujawnia”, stworzyli rzeźby korzystając z przemysłowych komponentów produkcji NSK.

Bardziej techniczna część wystawy poświęcona była sześciu obszarom tematycznym, z których każdy dedykowany został przemysłowym zastosowaniom w przemyśle spożywczym. To prawdziwa podróż przez procesy transformacji niektórych artykułów spożywczych, takich jak owoce, chleb, lody, salami, oliwa z oliwek i makaron, w których różne komponenty przemysłowe o wysokiej jakości „cicho” pracują w efektywny i zrównoważony sposób, tworząc produkty kluczowe dla naszej codziennej diety. W tej sekcji wystawy przedstawione zostały także urządzenia, w których wykorzystywane są elementy NSK – jednego z najważniejszych partnerów Bianchi Group we Włoszech. Zostały one dostarczone przez Bianchi Industrial, firmy będącej członkiem Grupy, działającej na rynku krajowym.

„Technologia może zbliżyć się do sztuki tylko wówczas, gdy materiały i procesy produkcji spełniają najwyższe standardy jakości i, oczywiście, gdy gwarantowane jest pochodzenie produktów” stwierdził Alberto Bianchi, prezes i CEO Bianchi Group, wiodącej firmy w branży dystrybucji przemysłowej, działającej we Włoszech i w Europie. „Przy tej okazji mamy zaszczyt umieścić nazwę naszej firmy i nazwę NSK obok nazwiska znakomitego włoskiego geniusza, Mistrza Arnoldo Pomodoro, prawdziwego ambasadora sukcesu Made in Italy, którego dzieła są wystawiane na całym świecie”.

„Ta wystawa – skomentował Elio Uslenghi, CEO NSK Italy – stanowi ważną okazję do przybliżenia publiczności świata komponentów przemysłowych, sektora który doskonale znamy globalnie i w którym codziennie działamy oferując naszym partnerom zaawansowane technicznie komponenty o wysokiej jakości. Są to kluczowe komponenty zapewniające efektywne i, przede wszystkim, zrównoważone procesy produkcyjne, tj. procesy umożliwiające zmniejszenie oddziaływania na środowisko i ograniczenie zużycia energii. Przemysł spożywczy, sektor kluczowy dla gospodarki naszego kraju – zakończył Uslenghi – stoi dzisiaj przed szeregiem wyzwań, którym sprostać można wyłącznie dzięki stosowaniu oryginalnych i sprawdzonych produktów”.
 
***
 
„The invisible reveals: when technology meets art”
Kurator: prof. Marco Meneguzzo
Lokalizacja: Narodowe Muzeum Nauki i Techniki im. Leonardo da Vinci (Sala Kolumnowa) - Via San Vittore 21, Mediolan
Dni otwarcia: 1-7 października 2015
Godziny otwarcia: od 15:00 1 października do 15:00  7 października (w godzinach otwarcia Muzeum: wtorek do niedzieli 9:30 do 17:00. | sobota: wydłużone godziny otwarcia do 21:00)
Ceny: zwiedzanie wliczone w cenę biletu do Muzeum (bilet normalny 10,00 € | zniżkowy 7,50 € dla młodzieży do 25 roku życia)
Witryna internetowa: www.linvisibilesimostra.it
Biuro prasowe:
Lob media relations - Brand Portal Group
Alexander Gelman | T. 02.92870280 | M. 331.6685228
Silvia Chicconi
ufficiostampa@linvisibilesimostra.it

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik