Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2015-07-09

Łożyska walcowe dzielone

Zaprojektowane specjalnie do konwertorów i linii odlewania ciągłego w przemyśle stalowym, zoptymalizowane łożyska walcowe NSK zapewniają korzyści obejmujące zastosowanie do 30% szerszych wałeczków, przenoszących większe obciążenia. Łożyska umożliwiają także stosowanie dłuższych okresów wymiany, pomagając użytkownikom końcowym w ograniczaniu przestojów.

Dalsze korzyści, jakie zapewniają zoptymalizowane łożyska, to nowoopracowane uszczelnienie labiryntowe, dające dużą szczelność niezależnie od faktu, że materiał łożyska rozszerza się lub kurczy w wyniku zmian temperatury w walcowni. Ta innowacja konstrukcyjna zapewnia stały kontakt wargi uszczelniającej z zewnętrzną powierzchnią pierścienia wewnętrznego łożyska.

Wyższe obciążenia, które mogą przenosić zoptymalizowane łożyska walcowe NSK, oznaczają możliwość zainstalowania mniejszych rolek prowadzących i większej liczby rolek w segmencie. W rezultacie, znacząco zwiększa się zarówno nośność, w wypadku produkcji  ciężkich płyt stalowych, jak i możliwość przyjęcia większej ilości cienkich płyt przez linię ciągłego odlewania.

Wydłużone okresy wymiany przekraczają trwałość serwisową rolek stosowanych zazwyczaj w konwertorach i liniach odlewania ciągłego w przemyśle stalowym. Skutkuje to tym, że łożyska i rolki mogą być wymieniane jednocześnie, co zaoszczędza czas poświęcany na prace konserwacyjne. Co więcej, łożyska dzielone upraszczają znacząco operacje konserwacyjne, minimalizują przestoje i, w konsekwencji, pozwalają na zaoszczędzenie kosztów. Zakłady mogą także cieszyć się z opcji (niedostępnej we wcześniej oferowanych łożyskach) zastosowania smarowania olejowo-powietrznego, które coraz powszechniej stosowane jest w sektorze stalowym.

Klienci mogą dobierać oferowane przez NSK najnowsze łożyska walcowe dzielone do średnic wałów od 100 do 190 mm. Większe rozmiary, od 160 mm w górę, są przeznaczone typowo do rolek prowadzących. NSK jest w stanie dostosować opcje smarowania, chłodzenia i montażu oprawy do indywidualnych wymagań klienta. Oprócz montażu w nowych systemach, łożyska mogą być także stosowane przy modernizacjach, gdy stalownie adaptują istniejące linie odlewania ciągłego do wyższych obciążeń lub starają się zwiększyć trwałość serwisową linii.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik