Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2015-02-24

Łożyska o niskim momencie obrotowym

NSK jest znana na całym świecie jako firma wiodąca prym w klasie niezawodności i wysokiej trwałości łożysk, jak również oferująca korzyści ekonomiczne, dbając jednocześnie o środowisko naturalne. Współpracując z globalnym sektorem motoryzacyjnym firma NSK opracowała łożyska o niskim momencie obrotowym pomagające w redukcji zużycia energii i zmniejszeniu emisji CO2. Teraz te sprawdzone rozwiązania techniczne zostały zastosowane w łożyskach kulkowych poprzecznych ogólnego zastosowania, wykorzystywanych w szeregu aplikacji przemysłowych.

Na całym świecie coraz więcej uwagi poświęca się efektywności energetycznej i często inżynierowie oceniając zasadność inwestowania w nowoczesne technologie, patrzą na inne czynniki niż jedynie początkowa cena zakupu. Ich uwaga koncentruje się obecnie na całkowitym koszcie posiadania (TCO), jak również emisji CO2 w przewidywanym okresie eksploatacji maszyny. Takie podejście doprowadziło do znaczących zmian w projektowaniu silników elektrycznych oraz przepisach ich dotyczących.

Aby pomóc zarówno projektantom, jak i klientom, inżynierowie firmy NSK opracowali szereg ulepszeń związanych z projektowaniem i wytwarzaniem łożysk. Przyniosły one zmniejszenie momentu obrotowego w standardowych łożyskach kulkowych poprzecznych do 47 procent w przypadku urządzeń gospodarstwa domowego wykorzystujących duże prędkości, w porównaniu do łożysk standardowych o tym samym rozmiarze. Pomaga to poprawiać efektywność, a przez to zmniejszać zużycie energii, czyli dwie cechy, które przemawiają do każdego sektora przemysłowego.

NSK dokonała wielu odkryć w zakresie trybologii i technologii materiałowej, między innymi opracowała stale o wyższej czystości, które pozwalają produkować wyroby o znacząco wyższej trwałości zmęczeniowej. Dodatkowo, dokonano dalszych postępów w procesach obróbki cieplnej, zapewniających znakomitą twardość i odporność na ścieranie. Wszystko to umożliwia zwiększanie osiągów i niezawodności nowych łożysk.

W dziedzinie wytwarzania łożysk poprawiono wykończenie i zoptymalizowano geometrię bieżni łożysk kulkowych. Ulepszenia te spowodowały zmniejszenie tarcia wewnętrznego, co z kolei pozwoliło na zmniejszenie zużycia energii, poziomów szumu podczas pracy, ilości wytwarzanego ciepła i zużycia ciernego. Uzupełnieniem tych korzystnych zmian jest ciągły postęp w dziedzinie smarowania oraz uszczelnienia łożysk.

Nieustanne badania smarów używanych do smarowania łożysk pozwoliły opracować produkty, które zapewniają równowagę pomiędzy minimalizowaniem tarcia, a zapewnieniem długotrwałej niezawodności. Osiągnięcia te uzupełnia innowacyjna uszczelka V firmy NSK, poprawiająca efektywność uszczelnienia bez zwiększania momentu obrotowego i temperatury roboczej łożyska.

Zastosowanie najnowocześniejszej technologii projektowania oraz nowoczesnych procesów produkcji pozwoliło NSK na dostarczanie wiodących na rynku łożysk, które są dedykowane do szerokiego zakresu aplikacji. Najnowsze łożyska umożliwiają klientom redukcję zużycia energii, co z kolei przekłada się na minimalizację kosztów eksploatacji oraz emisji CO2.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik