Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2015-08-27

Szybkie, cichobieżne śruby kulowe Ball Screw II NSK

W odpowiedzi na rosnące dążenie do obniżenia hałasu w warsztatach mechanicznych i w halach fabrycznych NSK opracowała śrubę kulową Ball Screw II, oferującą zmniejszenie maksymalnego poziomu szumu o co najmniej 6 dBA w porównaniu do standardowych śrub kulowych. W połączeniu z prędkością zwiększoną o co najmniej 40%, NSK spodziewa się dużego zapotrzebowania na śruby kulowe Ball Screw II. Firma przewiduje, że ich globalna sprzedaż osiągnie około 29 milionów euro do roku 2016.

Podczas rutynowych operacji wykonywanych przez maszyny szum emitowany jest przez dwa zasadnicze źródła: kulki przemieszczające się wewnątrz systemu zapewniającego ich recyrkulację oraz kulki toczące się wzdłuż powierzchni bieżni wałka / nakrętki. Jakkolwiek NSK produkowała szybkie śruby kulowe generujące mniejszy szum pochodzący od recyrkulacji kulek już od roku 2003, w ostatnich latach jesteśmy świadkami narodzenia się nowego trendu, którego źródłem jest coraz powszechniejsze stosowanie bardziej zwartych i lżejszych maszyn. Niestety, charakter budowy lżejszych maszyn wprowadza większy potencjał dla rezonansu, a w konsekwencji, szumu.

W standardowych śrubach kulowych w stałych odległościach na bieżni powstają mikroskopijne pofalowania. Ich skutkiem jest rezonans przenoszony na podstawę, konstrukcję i pokrywy maszyny jako niechciane drgania.

Śruba kulowa Ball Screw II NSK została opracowana tak, aby skutecznie i efektywnie eliminować odgłosy z maszyn i szum z bieżni w całym zakresie warunków roboczych. Ten pożądany efekt jest osiągany w dużym stopniu dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji.

W skrócie, śruba kulowa Ball Screw II pomaga określić nowy standard w obniżaniu poziomu szumu emitowanego generalnie przez maszyny przemysłowe, w szczególności kompaktowe lub lekkie modele maszyn. Dotyczy to nie tylko obrabiarek, ale także przenośników, maszyn do produkcji ekranów ciekłokrystalicznych i półprzewodników oraz urządzeń do kontroli medycznych i pomiarów.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik