Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2015-08-06

Prosaw piła taśmowa

Walka z zanieczyszczeniami w łożyskach jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zwiększania trwałości łożysk i w konsekwencji, obniżania wymagań związanych z konserwacją maszyn, w których łożyska są zamontowane. Gdy producent wysokiej jakości pił taśmowych, Prosaw, dowiedział się, że w piłach automatycznych dostarczonych ważnemu producentowi izolacji ociepleniowej regularnie zawodzą łożyska, potrzebował razem z użytkownikiem końcowym szybkiego rozwiązania.

Ponieważ liczba łożysk NSK wykorzystywanych jako części zamienne jest bardzo duża i często łożyska te mogą zapewnić spore oszczędności kosztów, NSK oferuje specjalną usługę, dostępną poprzez autoryzowanych dystrybutorów NSK, umożliwiającą identyfikację i zapewnienie oszczędności kosztów. Program Wartości Dodanej AIP NSK wykorzystuje ekspercką wiedzę inżynierów NSK, aby pomagać klientom w zwiększaniu sprawności, skracaniu przestojów i poprawie rentowności.

Proces AIP obejmuje całościowy przegląd i analizę operacji w firmie, po których przedstawiane są zalecenia dotyczące usprawnień, które mogą przynieść klientowi znaczące oszczędności. W przypadku firmy Prosaw chodziło o jedno zastosowanie, ale często usługa obejmuje swoim zakresem cały zakład produkcyjny.

Simon Grant, kierownik ds. rozwoju w NSK, zaangażowany w projekt, wyjaśnia, jak poważny był problem i jak znaleziono rozwiązanie. „Gdy firma Brammer, wybrany przez klienta dostawca usług obsługi technicznej, naprawczych i remontowych oraz autoryzowany dystrybutor NSK, powiadomiła nas o sytuacji, pierwszą rzeczą, która rzucała się w oczy, było to, że zarówno Prosaw, jak i zespół utrzymania ruchu klienta montowali wysokiej jakości łożyska uznanych marek. Drugą była powaga problemu; łożyska te, używane przede wszystkim w rolkach prowadzących taśmę piły – w niektórych przypadkach zatarcie łożyska następowało w ciągu kilku godzin.

Dla niewprawnego obserwatora tanie łożyska wyglądają tak samo lub podobnie jak markowe łożyska o wysokiej jakości, a naszym zadaniem jest wyjaśnianie, że różnią się one wszystkim, począwszy od geometrii wewnętrznej łożyska po dokładność wymiarową bieżni i elementów tocznych oraz twardość i czystość stali, z której są zbudowane. Całościowy wynik wszystkich tych połączonych różnic to taki kontrast pomiędzy trwałością łożysk tańszych i markowych łożysk wysokiej jakości, jak między nocą i dniem.

Często jesteśmy wzywani przez producentów OEM i użytkowników końcowych szukających sposobów zwiększenia trwałości maszyn lub zmniejszenia kosztów konserwacji; wymagania te łatwo spełnić, gdy klient używa tanich łożysk, wymieniając je na łożyska wysokiej jakości zyskujemy zarówno lepsze osiągi, jak i większą trwałość serwisową. Jednakże gdy klient nie używa tanich łożysk, potrzebne są rozwiązania innowacyjne.

W tym przypadku poszukując przyczyny musieliśmy bliżej przyjrzeć się aplikacji. Piły taśmowe były wykorzystywane do cięcia płyt izolacji do odpowiednich rozmiarów na mocno obciążonej linii produkcyjnej. Przestoje powodowane uszkodzeniami łożysk były absolutnie nieakceptowalne. Prosaw dostarczył piły dobrej jakości. Wykorzystywano w nich łożyska ogólnego zastosowania, dobrze zachowujące się w przeszłości w innych aplikacjach, w związku z czym nie było żadnego powodu, aby spodziewać się tego rodzaju awarii.

Gdy tylko zapoznaliśmy się z aplikacją, zdaliśmy sobie sprawę, że jakkolwiek całkowicie stabilny w postaci płyty, materiał izolacyjny tworzy drobne, ścierne cząstki podczas cięcia piłą taśmową. O ile nie stanowiło to problemu na budowach, to w trakcie produkcji cząstki te stwarzały problem, przenikając przez uszczelki standardowych łożysk, przyklejając się do smaru wewnątrz łożyska i tworząc drobną pastę ścierną, powodującą bardzo szybkie zużywanie się łożysk.

Aby uzyskać pewność i zdobyć dla klienta empiryczny dowód słuszności naszych przewidywań, inżynier aplikacji przeprowadził kontrolę łożysk w Europejskim Centrum Technologicznym w największym brytyjskim zakładzie produkcyjnym NSK w Newark. Wyniki były oczywiste: łożyska ulegały uszkodzeniom na skutek wnikania cząstek”.

Zalecono oczywiste rozwiązanie: zastosowanie łożysk kulkowych poprzecznych NSK z wysokosprawnymi uszczelkami DDU, zaprojektowanych specjalnie do stosowania w środowiskach zapylonych i wyposażonych w umieszczoną w powierzchni czołowej uszczelkę stykową z powierzchnią wewnętrzną ukształtowaną w sposób zapewniający powrót smaru. Łożyska te posiadają także odsadzenie na pierścieniu wewnętrznym i dodatkowy łapacz zanieczyszczeń po stronie zewnętrznej.

Uszczelki DDU zapewniają lepsze uszczelnienie, szczególnie w porównaniu ze standardowymi uszczelkami „2RS”, w których uszczelka opiera się na gładkiej, walcowej powierzchni odsadzenia pierścienia wewnętrznego albo, w najlepszym razie, wchodzi w rowek w powierzchni bocznej pierścienia wewnętrznego. Uszczelka DDU zatrzymuje cząstki na zewnątrz i skutecznie chroni smar łożyskowy w środowiskach zapylonych.

Wyniki były spektakularne; łożyska w piłach wytrzymują teraz kilka tygodni, a nie kilka godzin i są wymieniane podczas planowych przeglądów. Ogólne oszczędności, w tym koszty przestojów, wynoszą setki tysięcy funtów.

Wynik ten to doskonały przykład dostawcy usług obsługi technicznej, naprawczych i remontowych, w tym przypadku firma Brammer, zapewniającego usługi wsparcia technicznego na jak najwyższym poziomie i skracającego proces powrotu do pełnych mocy produkcyjnych poprzez zwrócenie się o rozwiązanie do ekspertów dostawcy części.
NSK zaprojektowała te łożyska z myślą o zastosowaniach w zapylonych środowiskach. Wyposażone zostały w uszczelkę stykową o konstrukcji, która między innymi zapobiega wyciekaniu smaru.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik