Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2015-12-14

Łożyska “NSKTAC03” do podparcia śrub kulowych o dużej obciążalności

NSK rozszerza zakres rozmiarów łożysk do podparcia śrub kulowych NSKTAC03 ze 120 mm do 180 mm, co pomoże producentom OEM w procesie wytwarzania wtryskarek. Łożyska z serii NSKTAC03 będzie można obecnie wykorzystywać jako zespoły do podparcia śrub kulowych o dużej obciążalności w większych wtryskarkach elektrycznych.

Rosnące zapotrzebowanie na wtryskarki elektryczne to nowy trend rynkowy napędzany przez sektor motoryzacyjny, gdzie rośnie potrzeba zmniejszania ciężaru pojazdów i ograniczania zużycia paliwa. Potrzeba ta z kolei przekłada się na zapotrzebowanie na większe części z tworzyw sztucznych, takie jak: duże jednoczęściowe zderzaki i moduły drzwiowe, czy też elementy wnętrza deski rozdzielczej. Należy też podkreślić, że tego typu wtryskarki są czystsze (ponieważ nie wymagają oleju) oraz bardziej wydajne energetycznie i niezawodne.

W porównaniu z wahliwymi/samonastawnymi łożyskami wałeczkowymi wzdłużnymi (aktualnym rozwiązaniem standardowym), wyższa prędkość graniczna łożysk kulkowych skośnych NSKTAC03 zapewnia szybszy proces wtryskiwania i działanie maszyn. Dodatkowo w nowym rozwiązaniu wymagana jest tylko połowa wartości momentu obrotowego, co przekłada się na mniejszą bezwładność i płynniejszy ruch do przodu i do tyłu.

Łożyska kulkowe skośne są również łatwiejsze i szybsze w montażu oraz nie wymagają regulacji napięcia wstępnego, w odróżnieniu od łożysk wałeczkowych o dużej obciążalności - nie jest wymagana również tuleja wału.

Kolejną ważną cechą jest fakt, że zamiana wahliwych/samonastawnych łożysk wałeczkowych wzdłużnych na łożyska kulkowe NSKTAC03 umożliwia użytkownikom zmianę sposobu smarowania z oleju na rzecz bezobsługowego smaru, co eliminuje konieczność uzupełniania środka smarującego. Ponadto w standardzie oferowane są otwory na śruby do podnoszenia - ułatwiają one użycie podnośników w procesie montażu ciężkich łożysk we wtryskarkach, podnosząc w ten sposób wydajność produkcyjną w zakładach OEM.

Popyt na śruby kulowe o wyższej obciążalności jest generowany przez zapotrzebowanie na coraz większe wtryskarki elektryczne. To z kolei nakłada na łożyska podpierające wymóg zapewnienia lepszych osiągów przy większych obciążeniach.

NSK Global Website

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik