Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Łożyska - 2023-05-29

NSK thin-section bearings are ideal for use in micro-mobility applications

Biorąc pod uwagę, że rynek mikromobilności będzie stale rósł do 2030 r., firma NSK ma doskonałą okazję, aby pomóc producentom OEM w wykorzystaniu tego znacznego popytu. Łożyska japońskiego producenta mają wszystkie atrybuty
w postaci wytrzymałości, specjalnej obróbki cieplnej
i kompaktowych wymiarów potrzebne do odniesienia sukcesu w każdym projekcie obejmującym zastosowania takie jak e-rowery, e-skutery lub rowery cargo. 

Według raportu opublikowanego w sierpniu 2022 r. przez firmę specjalizującą się w badaniach rynkowych The Brainy Insights globalny rynek mikromobilności ma osiągnąć wartość 202,41 mld USD (190,3 mld EUR) do 2030 r., co stanowi imponującą, prognozowaną stopę skumulowanego rocznego wzrostu (CAGR) na poziomie 17,45% w okresie 2022-2030. Warto zauważyć,
że ożywienie globalnej turystyki w świecie po pandemii napędza popyt na mikromobilność
i ekonomiczne opcje wycieczek. Transport tego typu ma również kluczowe znaczenie dla powstających «inteligentnych» miast. Oczekiwany poziom wzrostu jest na tyle wysoki, że wielu głównych dostawców motoryzacyjnych rozważa obecnie dywersyfikację w sektorze mikromobilności.

Oczywiście, gdy zapotrzebowanie na dane rozwiązanie jest duże, producenci OEM muszą znaleźć solidnych partnerów technologicznych, którzy są w stanie zaoferować wysokiej jakości, niezawodne produkty w ramach łańcucha dostaw o potwierdzonej wydajności. Dostawcy łożysk nie stanowią tu wyjątku.

W przypadku rozwiązań dla sektora e-mobilności istnieją określone wymagania dotyczące łożysk. Dobry przykład stanowią rowery elektryczne. Maszyny te są kompaktowe, ale stosunkowo ciężkie, ponieważ muszą wytrzymać duże siły wywierane przez kierującego, układ napędowy i drogę. Przekłada się to bezpośrednio na łożyska, które muszą być również zwarte, a jednocześnie wykazywać znaczną wytrzymałość. Kolejnym wymaganiem jest konieczność zminimalizowania momentu tarcia, aby rower elektryczny był łatwy w obsłudze.

Kompaktowe wymiary są szczególnie pożądane w jednostkach napędowych e-rowerów, które powinny być tak wąskie, jak to tylko możliwe, mimo że muszą pomieścić zarówno silnik elektryczny, jak i skrzynię biegów. Aby spełnić te wymagania projektowe, producenci OEM mogą skorzystać z zalet sprawdzonych łożysk cienkościennych NSK, które są w stanie wytrzymać zarówno ciężkie obciążenia, jak i znaczny moment obrotowy. Japońska firma zapewnia zarówno szeroką gamę standardowych łożysk cienkościennych, jak również oferuje produkty
na zamówienie, które spełniają specyficzne wymagania klientów.

Łożyska cienkościenne firmy NSK są wyposażone w solidne uszczelnienia, które zapobiegają wnikaniu wilgoci i zanieczyszczeń występujących w trudnych warunkach drogowych, maksymalizując w ten sposób żywotność. Ponadto ich płynna praca i niskie tarcie pomagają zwiększyć komfort kierującego i zminimalizować szum.

Charakterystyczna wytrzymałość łożysk cienkościennych NSK wynika z wielu cech konstrukcyjnych, obejmujących m.in. zastosowanie specjalnych materiałów i obróbki cieplnej,
co zapobiega deformacji pod obciążeniem. Produkty te również dobrze się sprawdzają
w elektrycznych rowerach górskich, gdzie ze względu na wymagający teren łożysko musi umożliwiać skuteczne przenoszenie momentu obrotowego na napęd bez strat spowodowanych tarciem.

Podsumowując, łożyska cienkościenne NSK umożliwiają zmniejszenie wymiarów i ograniczenie masy produktów we wszystkich zastosowaniach związanych z mikromobilnością. Ponadto, przy niższym momencie tarcia i mniejszych wahaniach momentu obrotowego, łożyska poprawiają przenoszenie momentu i zapewniają płynny obrót, jednocześnie wspierając osiąganie wysokich prędkości.

 

Zdjęcie: Łożyska cienkościenne NSK to optymalny wybór do zastosowań w sektorze mikromobilności

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik