Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Sterowanie ruchem liniowym - 2023-04-03

NSK’s LPR/PR series of precision rolled ball screws

Precyzyjne walcowane śruby kulowe to popularne rozwiązanie w przemyśle stanowiące ekonomiczną alternatywę dla precyzyjnych szlifowanych śrub kulowych. Proces walcowania na zimno jest idealny do zastosowań, które nie wymagają szlifowanych śrub kulowych o skończonej precyzji, ale takich, które nadal niezawodnie będą przenosić obciążenia liniowe i zapewniać wysoką prędkość oraz jednocześnie dokładne pozycjonowanie.
W przypadku takich zastosowań istnieje duże zapotrzebowanie na precyzyjnie walcowane śruby kulowe NSK z serii PR/LPR oraz Ball Screws Interchangeable
(z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami). 

Precyzyjnie walcowane śruby kulowe NSK stanowią doskonały system ruchu liniowego do zastosowań takich jak obróbka drewna i blach, operacje pakowania, systemy pick-and-place („wybierz i umieść”) oraz zautomatyzowane zespoły przenoszenia. Zarówno seria PR/LPR, jak i seria Ball Screws Interchangeable (z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami) są w stanie zapewnić krótkie czasy cykli dzięki dopuszczalnej prędkości obrotowej rzędu 160000 dn (do 5000 obr./min). Tak wysoka prędkość pracy nie ogranicza jednak precyzji, ponieważ obie serie śrub kulowych oferują klasę dokładności Ct7.

Inne cechy śrub kulowych PR/LPR oraz Ball Screws Interchangeable (z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami) obejmują innowacyjny system recyrkulacji kulek z elementami nawrotnymi (deflektorami końcowymi) firmy NSK, który ułatwia osiągnięcie wyżej wspomnianej wysokiej prędkości. Deflektor końcowy, o zoptymalizowanej konstrukcji, zapewnia płynne nawracanie kulek, zmniejszając również natężenie szumu nawet o połowę w porównaniu do systemów standardowych.

Kolejną zaletę stanowi opcjonalna jednostka smarująca K1 NSK. Ten pionierski system uwalnia smar przez cały okres eksploatacji maszyny, co czyni go zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem zapewniającym długotrwałą i bezobsługową pracę. W połączeniu
z uszczelką utrzymującą środek smarny na miejscu, jednostka K1 pozwala osiągnąć niski współczynnik TCO (całkowitego kosztu posiadania). Dostępny jest również zestaw K1 do zastosowań modernizacyjnych.

Precyzyjne walcowane śruby kulowe NSK serii LPR/PR są fabrycznie zmontowane z ustawionym napięciem wstępnym (służy do tego kompaktowa nakrętka zamontowana już na wałku). Ponadto te popularne śruby kulowe, dostępne są w długościach do 4 m, i charakteryzują się zerowym luzem podczas zmiany kierunku obrotu nakrętki.

Główną cechę precyzyjnych walcowanych śrub kulowych NSK serii Ball Screws Interchangeable
(z wymiennymi wzajemnie wałami oraz nakrętkami) stanowi dostępny oddzielnie wał i nakrętka, które można uniwersalnie zamieniać (luz nakrętki: poniżej 20 µm) w celu łatwego montażu.
Ta możliwość swobodnej wymiany oznacza również, że konstruktorzy maszyn lub autoryzowani dystrybutorzy NSK mogą docinać śruby kulowe na odpowiednią długość. W ten sposób klienci zyskują większa elastyczność i szybką dostępność śrub kulowych zgodnych z DIN w indywidualnych wymiarach (maksymalnie do 2 m), wykorzystywanych na przykład w maszynach specjalnych lub prototypach.

Dzięki atrybutom konstrukcyjnym i wydajnościowym dwóch serii precyzyjnie walcowanych śrub kulowych NSK konstruktorzy maszyn w całej Europie mogą nadal korzystać z zalet szybkich
i dokładnych systemów ruchu liniowego. Co więcej, nieodłączna, wysoka jakość śrub kulowych zapewnia niezawodne i powtarzalne pozycjonowanie, ugruntowując reputację japońskiej marki
i zwiększając udziały w rynku.

 

Zdjęcie 1) Precyzyjnie walcowane śruby kulowe serii LPR/PR firmy NSK są fabrycznie zmontowane
z ustalonym napięciem wstępnym.

 

Zdjęcie 2) Główną cechą serii precyzyjnie walcowanych śrub kulowych Ball Screws Interchangeable jest możliwość swobodnej wymiany wałka i nakrętki.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik