Szukaj
KONTAKT

Przemysł stalowy (Źródło: Dillinger Hüttenwerke)

Środowisko pracy łożysk jest specyficzne przy produkcji stali i obejmuje zanieczyszczenia cząstkami stałymi, wodą oraz ciepło.

Dodatkowo, łożyska mogą być narażone na ciężkie lub udarowe obciążenia i drgania oraz prędkości pracy od bardzo niskich po bardzo wysokie, którym towarzyszy gwałtowne przyspieszanie i zwalnianie. Wszystko to tworzy wymagające środowisko pracy, którego nie znajdziemy w innych branżach. 

Oferujemy wszechstronny asortyment łożysk dla przemysłu stalowego, od łożysk standardowych do niezależnie przez nas opracowanych specjalistycznych łożysk o dużej obciążalności.

Steel and Metals


Typowy problem dotyczący łożysk w konwertorach: łożyska mechanizmu obrotowego nie da się wymienić bez demontażu koła centralnego.

Bardzo duże dzielone łożyska baryłkowe firmy NSK pozwalają na wymianę łożyska bez demontażu koła centralnego przekładni, co powoduje zmniejszenie kosztów utrzymania ruchu i skraca czas przestojów.

   

Łożyska dzielone o bardzo dużych rozmiarach do zasadowych konwertorów tlenowych i konwertorów

 Łożyska dzielone firmy NSK pozwalają na wymianę łożysk bez straty czasu (pracochłonność zmniejszona o około 35% w stosunku do łożysk standardowych) i pomagają zmniejszać koszty konserwacji.  >>

Continuous Casting


Nierówne prędkości w obszarze styku wałeczków i bieżnią mogą powodować nierównomierne zużycie łożysk baryłkowych i toroidalnych. Łuszczenie i pękanie bieżni pierścienia zewnętrznego jest kosztowne, ponieważ powoduje nieplanowane przerwy w produkcji i większe niż normalne zużycie łożysk. 
Aby poradzić sobie z tym problemem, NSK opracowała kompletną serię łożysk walcowych, które można stosować jako łożyska nieustalone w walcach prowadzących w maszynach do odlewania ciągłego.

Łożyska walcowe – seria NUB

NSK opracowała nową serię NUB, która może obniżyć całkowity koszt posiadania rolek prowadzących w maszynach do odlewania ciągłego. >>

Łożyska baryłkowe SWR

Łożyska baryłkowe SWR firmy NSK to odpowiedź na wyzwania, jakim sprostać muszą łożyska baryłkowe stosowane w rolkach prowadzących odlewania ciągłego stali.  >>

Rolling Mills

NSK oferuje specjalne łożyska do walcarek, gwarantujące większą niezawodność i trwałość serwisową.

Łożyska uszczelnione minimalizują oddziaływanie na środowisko i pomagają zmniejszać zużycie smaru. Stal Super-Tough (seria STF) poddawana optymalnej obróbce cieplnej zapobiega pękaniu i przedwczesnym uszkodzeniom bieżni.

Dodatkowo, NSK opracowała materiał WTF (seria WTF), mający zastosowanie w łożyskach narażonych na wnikanie wody.

Łożyska stożkowe czterorzędowe uszczelnione Sealed-Clean o bardzo dużej obciążalności (seria KVS) zostały zoptymalizowane pod względem obciążalności i odporności na zanieczyszczenie przez ciała obce. Łożyska te są obecnie dostępne ze specjalnym smarem zabezpieczającym przed wnikaniem wody.

Czterorzędowe łożyska walcowe z koszykiem bez trzpieni przelotowych

Łożyska te zaprojektowano z myślą o zapobieganiu pękaniu wałeczków spowodowanemu wyjątkowo dużymi obciążeniami walcowania. >>

Łożyska stożkowe – czterorzędowe – o dużej trwałości (Long Life)

Łożyska te zapewniają dużą trwałość serwisową, obniżone koszty konserwacji oraz większą sprawność działania. >>

Uszczelnione łożyska o długiej żywotności do walców oporowych

Łożyska specjalnie zaprojektowane dla walcarek Sendzimira w hutach żelaza i stali. >>

Przemysł stalowy i NSK

 • Program Wartości Dodanej - AIP

  AIP jest wszechstronnym programem pomagającym obniżać koszty naszych klientów , ale nie tylko... >>

 • Skontaktuj się z nami

  >>

 • Przykłady Sukcesów NSK

  Oszczędności Klienta to dla nas najlepsza rekomendacja sukcesu. Lista Przykładów Sukcesów wg przemysłu. >>

 • Wyszukiwanie produktu

  Dowiedz się więcej o produktach NSK >>

Pliki do pobrania

Łożyska Toczne

PDF

5.3 MB

Rolling Bearings

(wersja angielska)

Łożyska dla Przemysłu Stalowego

Łożyska do urządzeń spiekalniczych, do zasadowych konwertorówtlenowych i do konwertorów, do walcarek, do walcarek

Seria NUB

Łożyska dla maszyn do ciągłego odlewania

Łożyska Molded-Oil

Łożysko baryłkowe, Łożyska kulkowe poprzeczne, Łożysko stożkowe

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.