Szukaj
KONTAKT

Rolnictwo

Łożyska NSK dla przemysłu rolniczego

Wraz ze wzrostem światowej populacji rośnie presja na przemysł spożywczy. My tworzymy produkty, które  pomagają branży spożywczej ekonomicznie reagować na rosnący popyt.

Maszyny takie jak kultywatory obrotowe, siewniki, kombajny, sieczkarnie, żniwiarki i prasy zwijające od dawna stanowiły powszechny element naszego krajobrazu wiejskiego. Wymagania stawiane sprzętowi rolniczemu uległy jednak drastycznemu podwyższeniu. Obsługa większych areałów w krótszym czasie to ogromne wyzwanie dla stosowanej technologii. Gospodarstwa rolne muszą być w stanie polegać na wydajności swoich maszyn.

Celem NSK jest pomoc sektorowi maszyn rolniczych, tak by spełniał on swoje zadania w niezawodny i efektywny sposób. Tworzymy łożyska, dzięki którym maszyny rolnicze są bardziej wydajne, mocniejsze i bardziej oszczędne.Wysoko wydajny, ciągły system smarowania, doskonałe uszczelnienie i zaawansowane łożyska to gwarancja, iż nasze komponenty będą miały długą żywotność – nawet w trudnych warunkach roboczych.

NSK utrzymuje wysoki standard podczas projektowania i produkcji każdego pojedynczego łożyska. Dzięki temu przez wiele lat zachowują one niezawodność i pracują bez zastrzeżeń.

 • Ciągnik
 • Gleba
 • Sianie i nawożenie
 • Żniwa
 • Siano i kiszonka
 • Produkty

Ciągnik

Łożyska NSK do ciągników

Ciągniki są najbardziej uniwersalnymi maszynami rolniczymi i oznaczają znaczne koszty inwestycyjne dla rolników. Niezależnie od rodzaju wykonywanego zadania, podstawowym zadaniem ciągnika jest holowanie lub napędzanie takich maszyn jak siewniki, żniwiarki, pługi, brony oraz rozsiewacze obornika.

Oznacza to, że ciągniki muszą pracować w sposób precyzyjny i skuteczny. Muszą one też być w stanie stawić czoła wielkim wymaganiom postawionym w stosunku do nich w czasie pracy, w czasie której różne parametry związane z zastosowaniem oraz warunkami atmosferycznymi mogą prowadzić do powstania korozji, wibracji i zabrudzenia.

Wydajność, opłacalność i niezawodność są kluczowymi czynnikami, istotnymi w czasie wyboru ciągnika. Wysoka jakość łożysk odgrywa tu główną rolę. Firma NSK kultywuje długoletnie partnerstwo z wiodącymi producentami ciągników rolniczych na całym świecie. Dysponując naszą wiedzą i doświadczeniem możemy pomóc Waszym inżynierom znaleźć idealne rozwiązanie ze względu na Wasze specyficzne potrzeby.

Rozwiązane Total Quality:
Dwurzędowe łożyska stożkowe przeznaczone do mechanizmów przeniesienia napędu

Te dwurzędowe łożyska stożkowe zostały zaprojektowane specjalnie do skrzyń biegów w ciągnikach rolniczych. Jeden rząd jest wyposażony w długie wałeczki, co umożliwia przejęcie obciążenia; drugi rząd jest wyposażony w krótkie wałeczki stożkowe umożliwiające zminimalizowanie strat energii spowodowanych tarciem. Te długowieczne łożyska zostały również zaprojektowane, aby uprościć manipulowanie nimi oraz ułatwić ich montaż w obudowie skrzyni biegów, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze klientowi.

Ciągnik

 

Gleba

Gleba

NSK łożyska z kołnierzem dla rolnictwa

Jakość gruntu to krytyczny czynnik sukcesu rolnika. Dzięki dobrej glebie płody rolne rosną optymalnie, smak ich ziaren, owoców i warzyw jest w pełni rozwinięty, zawierają również substancje odżywcze istotne z punktu widzenia potrzeb żywieniowych ludzi.

Aby zapewnić wysokie standardy jakościowe, rolnicy potrzebują wysokiej klasy maszyn. Tylko w ten sposób mogą tak uprawiać pola, by w długim okresie dawały jak najlepsze zbiory.

Brony karuzelowe umożliwiają znakomite przygotowanie gleby do wzrostu roślin i dobrych plonów. Brony talerzowe zapewniają doskonałe połączenie słomy i gleby, które stymuluje rozkład i zwiększa żyzność gleby.
Rolnicy muszą być w stanie polegać na swoich maszynach – nawet w trudnych warunkach. Maszyny muszą wytrzymywać obciążenie, któremu są poddawane na co dzień: Muszą radzić sobie z brudem, kamieniami i kurzem, pracować niezawodnie w najróżniejszych warunkach pogodowych oraz wytrzymywać wszelkie rodzaje wstrząsów.

Rozwiązanie Total Quality:
Układy łożyskowe z kołnierzem dla rolnictwa

Układy łożyskowe z kołnierzem firmy NSK ze zintegrowanym uszczelnieniem wału i kątem działania 40o. Układy te są bezobsługowe i zostały specjalnie zaprojektowane do urządzeń odpowiadających na zapotrzebowanie przemysłu rolniczego.

Nasze innowacje:
Zespół łożyskowy z oprawą kołnierzową do kultywatorów
Łożyska walcowe serii EM
Łożyska walcowe serii EW    
Łożyska stożkowe

Courtesy of Kverneland

Sianie i nawożenie

Sianie i nawożenie

Etap siania ma zasadnicze znaczenie dla wzrostu rośliny. Podczas gdy istotną rolę ogrywają czas i pogoda, wysokie plony rolnikowi zapewnia również zastosowanie siewników. Nowoczesne siewniki mierzą ilość materiału siewnego, co zapewnia jego równomierny rozkład. Dzięki temu cenny materiał się nie marnuje, a rośliny mają przestrzeń, której potrzebują do optymalnego wzrostu.

Ze względu na szeroki zakres zastosowań, siewniki dzielące materiał siewny stają przed szczególnymi wyzwaniami. Oprócz konieczności dostosowania do szerokiego wachlarza różnych gleb oraz metod uprawy, muszą być niezawodne i odporne. Ponadto, muszą precyzyjnie rozsiewać wszystkie typy materiału.

Przed i po zasiewie, glebę nawozi się, aby poprawić ilość substancji odżywczych dostępnych dla roślin. Dzięki temu rolnik zazwyczaj może uzyskiwać wyższe plony oraz szybszy wzrost. Jednak aby proces nawożenia był wydajny, opłacalny i ekologiczny, konieczne są elastyczne maszyny rolnicze.

Rozwiązanie Total Quality:
Dwurzędowe łożysko kulkowe skośne

Innowacyjne dwurzędowe łożyska kulkowe skośne NSK oferują znakomitą ochronę przed zanieczyszczeniem, ograniczają zużycie bieżni i powierzchni kulek, redukują poziom hałasu i wibracji oraz minimalizują ryzyko, że zawiedzie smar. Są w stanie pochłaniać siły promieniowe i osiowe w obu kierunkach. Technologia ta pomaga rolnikom osiągać optymalne wyniki. 

Nasze innowace:
Zespoły łożyskowe Self-Lube®
Wkładki łożyskowe Self-Lube® z odrzutnikami    
Łożyska kulkowe poprzeczne o wysokiej nośności - seria HR   
Łożyska do bron talerzowych

Sianie i nawożenie

Żniwa

Łożyska NSK do kombajnów

Żniwa to dla każdego rolnika najważniejsze wydarzenie w roku. Właśnie wtedy może się przekonać, czy jego ciężka praca w poprzednich miesiącach się opłaciła. Rolnicy mogą jednak również optymalizować uzyskiwane wyniki poprzez poprawę wydajności i efektywności ekonomicznej żniw. To oznacza, że potrzebują maszyn rolniczych o najwyższych standardzie technicznym.

Kombajn to najważniejsza maszyna do zbiorów ziarna, rzepaku, kukurydzy oraz innych płodów rolnych. Maszyna ta jest w stanie sama realizować kilka różnych zadań. Kombajny są narażone na ekstremalne obciążenia podczas żniw, a jednak nie wolno im zawieść. Liczy się bowiem każdy dzień i każda godzina.

Rozwiązanie Total Quality:
Układ łożyskowy z oprawą kołnierzową

Układ łożyskowy z oprawą kołnierzową, niedawno opracowany przez NSK, radzi sobie z najbardziej surowymi wymaganiami. Dzięki specjalnej uszczelce z zewnętrznym odrzutnikiem oleju doskonale nadaje się do zastosowań w obecności pyłu oraz do żniw różnych płodów.

Nasze innowacje:
Łożyska stożkowe    
Łożyska kulkowe poprzeczne   

Żniwa

 

Sieczkarnie polowe

Sieczkarnie polowe pokazały, że są szczególnie przydatne przy żniwach roślin wieloletnich, zwłaszcza traw, lucerny, kukurydzy oraz kiszonki z całych roślin. Zebrane płody rolne trafiają do jednostki tnącej, gdzie szybko wirujący bęben sieka dostarczony materiał. Podczas żniw sieczkarnie polowe muszą działać niezawodnie – niezależnie od terenu oraz rodzaju surowca.

Rozwiązanie Total Quality:
Łożyska koła pasowego

Innowacyjne koła pasowe firmy NSK pomagają zapewnić niezawodność działania maszyn. Uszczelka na innowacyjnych kołach pasowych NSK pomaga zapewnić niezawodne działanie maszyny. Uszczelka na łożyskach kulkowych skośnych zapobiega wniknięciu zanieczyszczeń do komponentów i gwarantuje, że będą się nadawały do użytku. Łożyska zostały zaprojektowanie i pracują jako para łożysk kulkowych skośnych o wzmocnionym pierścieniu zewnętrznym w kształcie litery O. Ich działanie jest bardziej niezawodne.

Nasze innowacje:
Wkładki z uszczelkami trójwargowymi
Łożyska walcowe seriii EW

Sieczkarnie polowe

Siano i kiszonka

Siano i kiszonka

`Łożyska NSK dla maszyn rolniczych

Samobieżne, wielkie żniwiarki to najpopularniejsze maszyny do produkcji siana. Umożliwiają ścinanie trawy, która może zostać wykorzystana jako pasza dla zwierząt na zimę. Ścięta trawa pozostaje na polach przez kilka dni, gdzie schnie na powietrzu, a następnie jest zbierana. Aby zapewnić szybkie schnięcie, jest wielokrotnie przewracana przy pomocy przetrząsaczy i zgrabiana w tzw. wałki przy pomocy zgrabiarek karuzelowych. Maszyny te muszą się optymalnie dostosowywać do terenu. Wspólnie z zawieszeniem maszyny, takie dostosowanie zapobiega zniszczeniu siana i zanieczyszczeniu paszy.

Kiedy siano wyschnie, zazwyczaj używa się pras, które prasują siano w okrągłe bele lub kostki, które mogą ważyć nawet kilkaset kilogramów. Następnie siano można przechowywać ponad rok i używać jako cenną paszę dla zwierząt.


Rozwiązanie Total Quality:
Wkładki z uszczelkami trójwargowymi

Łożyska NSK z innowacyjnymi uszczelkami trójwargowymi NSK doskonale nadają się do kombajnów i zgrabiarek karuzelowych. Uszczelki chronią łożyska przed zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, brud i woda, a dzięki temu zapewniają im dłuższą żywotność. Jednocześnie wydłużają okresy bezawaryjnego funkcjonowania, co pomaga ograniczyć koszty napraw.

Nasze innowacje:
Zespoły Self-Lube®
Łożyska baryłkowe serii NSKHPS  
Łożyska kulkowe skośne dwurzędowe

Siano i kiszonka

Produkty

Piasta Agro dla rolnictwa

Zindywidualizowany zespół łożyskowy z kołnierzem - zaprojektowany jako bezobsługowy i dopasowany do urządzeń klienta, spełniający rygorystyczne wymagania w rolnictwie.  >>

Łożyska brony talerzowej

Łożyska o specjalnej budowie do zastosowań, w których wytrzymałość jest konieczna dla poradzenia sobie w ciężkich warunkach pracy.  >>

Specjalne łożyska kulkowe poprzeczne

Łożyska te oferują wiele różnych cech i właściwości w zależności od wymagań stawianych przez indywidualnych klientów  >>

Łożyska koła pasowego

Uszczelnienie tych kulkowych łożysk skośnych zapobiega wlotowi zanieczyszczeń oraz zapewnia optymalny okres użytkowania.  >>

Dwurzędowe łożyska kulkowe skośne

Układ uszczelniający dwurzędowych łożysk kulkowych skośnych zapobiega wlotowi zanieczyszczeń oraz zapewnia optymalny okres użytkowania  >>

Dwurzędowe łożyska kulkowe poprzeczne

Łożyska te charakteryzyją się wieloma różnymi cechami i właściwościami w zależności od wymagań stawianych przez indywidualnych klientów  >>

Zespół łożyskowy z kołnierzem dla rolnictwa

Wyposażony w specjalną uszczelkę oraz zewnętrzny lub skierowany na zewnątrz odrzutnik oleju, ten zespół łożyskowy został zaprojektowany do stosowania w warunkach dużego zapylenia.  >>

Zespół łożyskowy z oprawą kołnierzową do agregatów uprawowo-siewnych

Opracowany specjalnie do agregatów uprawowo-siewnych, ten zespół łożyskowy umożliwia kultywację i wysiew różnych roślin w trakcie jednej operacji.  >>

Specjalne łożyska stożkowe dwurzędowe do przekładni ciągnikowych

To trwałe łożysko zostało zaprojektowane także z myślą o ułatwieniu obsługi i montażu oprawy, aby zaoszczędzić czas i pieniądze klienta.  >>

Wkładki z uszczelką trójwargową

Uszczelnione wkładki idealne dla aplikacji, w których łożyska narażone są na duże zanieczyszczenie pyłem i wodą.  >>

Zespoły łożyskowe Self-Lube®

Wszechstronny wybór obudów i wkładek, odpowiednich dla szerokiej gamy zastosowań przemysłowych.  >>

Wkładki Self-Lube® z odrzutnikami

Specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wkładkom dodatkową ochronę przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi.  >>

Łożyska wałeczkowe serii NSKHPS

Seria NSKHPS o wysokich osiągach (ang. High Performance Standard) to łożyska o nowoczesnej technologii materiałowej oferujące wysokie prędkości i wskaźniki obciążalności.  >>

Wysoka nośność - seria HR

Większe elementy toczne zwiększają wskaźnik obciążenia dynamicznego - poprawiając trwałość użytkową urządzenia.  >>

Łożyska wałeczkowe z serii EW

Charakteryzują się wysoką obciążalnością i wytrzymałym koszykiem ze stali prasowanej.  >>

Łożyska wałeczkowe z serii EM

Charakteryzują się wysoką obciążalnością i cichobieżnością; precyzyjnie skrojony, wytrzymały koszyk jednoelementowy.  >>
 • Zespół łożyskowy Piasty Agro

  Tworzone na zamówienie i sprawdzone w praktyce >>

 • Przykłady Sukcesów NSK

  Oszczędności Klienta to dla nas najlepsza rekomendacja sukcesu. Lista Przykładów Sukcesów wg przemysłu. >>

 • Skontaktuj się z nami

  >>

 • AIP - Added Value Programme

  AIP jest wszechstronnym programem pomagającym obniżać koszty naszych klientów , ale nie tylko... >>

Pliki do pobrania

 • Łożyska dla Rolnictwa | Zespoły łożyskowe piast Agro, Łożyska do kół, Łożysko kulkowe skośne dwurzędowe, Łożysko kulkowe czteropunktowe, Łożysko kołnierzowe, Łożyska do bron talerzowych, Łożyska do bron talerzowych
 • Double Row Ball Bearing | (wersja angielska)
 • Zespoły Łożyskowe Self-Lube | Self-Lube, Silver-Lube, Molded-Oil, Life-Lube, Specjalne produkty i rozwiązania w zakresie łożysk, Lista zamienników, Lista zamienników

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.