Szukaj

Firma działająca w branży kopalnianej w Wielkiej Brytanii doświadczała regularnych przestojów z powodu krótkiego okresu eksploatacji łożysk w jednostce załadowczej zespołu bębna transportera surowca. Przestoje transportera, utrata produkcji i czas konserwacji kosztowały firmę 9.419 € rocznie.

Dlaczego praca transportera jest często przerywana?

Jednostka załadowcza zespołu bębna transportera była narażona na powtarzające się uszkodzenia łożysk, które powodowały przestoje w pracy maszyny i wymianę łożysk co cztery miesiące.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

Firma NSK przeanalizowała uszkodzenia łożysk

Uszkodzenia występowały w warunkach silnego zużycia ściernego z powodu wnikania wody i żwiru, co prowadziło do zacierania się łożysk i kosztownych przestojów transportera.

Wydłużony czas pracy transportera

Firma NSK zaleciła wymianę poprzednich nieskutecznych łożysk na łożyska Self-Lube® z trójwargowym uszczelnieniem do stosowania w środowisku oddziaływania czynników zewnętrznych i zanieczyszczeń, aby zapobiec dostawaniu się brudu. Zastosowanie łożysk Self-Lube® znacznie wydłużyło żywotność, co z kolei znacznie zredukowało koszty przestojów, konserwacji i wymiany łożysk o łączną kwotę 6.272 €. 

NSK Solutions, results and benefits for the customer
Self-Lube® with triple lip seals

Self-Lube® z trójwargowym uszczelnieniem

  • Specjalne uszczelki zapobiegające dostawaniu się zanieczyszczeń
  • Solidna . konstrukcja odporna na czynniki zewnętrzne
  • Łatwe do zastosowania i utrzymania

>> Self-Lube® z trójwargowym uszczelnieniem


Oszczędności kosztów – koszty przestojów i konserwacji

Przed

9.419 €

Rozwiązanie NSK

3.147 €

Cost savings

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.