Szukaj

Zakład w Hiszpanii, specjalizujący się w przekładniach wiatrowych, posiadał pięć wałów niezgodnych ze specyfikacją. Łożyska zamontowane na wale były luźne, co powodowało uszkodzenia powierzchni. Firma NSK została poproszona o dostarczenie łożysk o specjalnych niestandardowych średnicach otworów. Bez tego rozwiązania złomowanie i produkcja nowych wałów kosztowałaby 21.500 €.

Jak w ekonomiczny sposób skorygować nietypowe wały?

Przywrócenie oryginalnej średnicy wałów nie było opcją do zrealizowania. Zamiast tego, zakład mógł ponieść wysokie koszty złomowania i regeneracji wałów.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

Inżynierowie NSK zbadali to zastosowanie

Celem było ustalenie, czy łożyska kulkowe poprzeczne firmy NSK można dostosować do specjalnej średnicy otworu i umożliwić zachowanie istniejących wałów.

Indywidualne dopasowanie wału i łożysk sprzyja niezawodnej pracy turbiny

Inżynierowie NSK zbadali i opracowali rozwiązanie o indywidualnej konstrukcji i specjalnej średnicy otworu. W rezultacie nie zaistniała konieczność złomowania wałów, co wyeliminowało konieczność ich wymiany i przyniosło oszczędności w wysokości 19 224 €.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
NSK Deep Groove Ball Bearings

Łożyska kulkowe poprzeczne firmy NSK

  • Specjalny projekt zwiększający dopasowanie do wałów
  • Elastyczność w ustalaniu niestandardowych rozmiarów
  • Typy koszyków dopasowane do aplikacji

>> Łożyska kulkowe poprzeczne firmy NSK


Oszczędności kosztów – uniknięcie kosztów regeneracji

Przed

25.172 €

Rozwiązanie NSK

5.948 €

Cost savings

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.