Szukaj

Firma z branży przetwórstwa spożywczego w Wielkiej Brytanii regularnie doświadczała przestojów w produkcji z powodu problemów z kombajnem do młodych listków. Przestoje maszyn, utrata produkcji i naprawy skutkowały rocznymi kosztami w wysokości 126.600 €.

Dlaczego zbiór liści sałaty stoi w miejscu?

Żniwiarka była narażona na częste uszkodzenia łożysk, co skutkowało całkowitym wstrzymaniem produkcji i niszczeniem upraw.

Problem / Challenge

Survey and Analysis

NSK dokonała analizy zastosowania i warunków pracy

Stwierdzono, że przedwczesne uszkodzenia łożysk spowodowane są wnikaniem brudu i wody.

Większe zbiory liści sałaty w następnym roku

Firma NSK zaleciła wymianę poprzednich nieodpowiednich łożysk na bardzo trwałe elementy Silver-Lube®. Na początku kolejnego sezonu zbiorów zamontowano elementy Silver-Lube® z łożyskami ze stali nierdzewnej i ulepszonym uszczelnieniem trójwargowym. Znaczące zmniejszenie liczby uszkodzeń łożysk doprowadziło do wydłużenia czasu sprawności maszyny i zmniejszenia o połowę kosztów utraty produkcji.

NSK Solutions, results and benefits for the customer
Silver-Lube®

Silver-Lube®

  • Odporny na korozję w przypadku spłukiwania
  • Odporny na grzyby
  • Super odporny na działanie środków chemicznych

>> Silver-Lube®


Oszczędności kosztów – koszty utraconej produkcji

Przed

126.600 €

Rozwiązanie NSK

63.300 €

Cost savings

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik

Zgoda

NSK korzysta z usług stron trzecich, które pomagają nam ulepszać naszą stronę internetową i wyświetlać bardziej interesujące treści. Aby korzystać z tych usług, potrzebujemy Twojej zgody. Może ona zostać odwołana w dowolnym momencie. Więcej informacji można znaleźć tutaj Link do polityki prywatności.