Wyszukiwanie Dystrybutora

Wyszukiwanie produktu

Szukaj
KONTAKT

Pompa szlamu

Łożyska NSK sprawiają, że pompy pracują dłużej, są bardziej niezawodnie i wymagają ograniczonej konserwacji

Łożyska NSK w pompach

W przemyśle istnieje potrzeba przedłużenia okresu eksploatacji pomp, aby ograniczyć koszty nieplanowanych napraw oraz eksploatacji.

Pompy odśrodkowe to najpopularniejsze pompy przemysłowe na świecie, występują w licznych konfiguracjach i rozmiarach. Łożysko umożliwia swobodną rotację wału, jednocześnie minimalizując stratę mechaniczną, i stanowi kluczowy element pompy. Może jednak również stać się przyczyną awarii pompy. Dlatego, aby łożysko w sposób ciągły spełniało swoją funkcję, ważna jest wiedza na temat zastosowania parametrów obciążenia i prędkości, na temat środowiska oraz typowych awarii.

Awarie łożyska mogą mieć wiele przyczyn: najczęstsze z nich to zanieczyszczenie, słabe smarowanie, nadmierne zużycie, nadmierne obciążenie oraz uszkodzenie łożyska jeszcze przed jego eksploatacją podczas montażu i transportu.

Użytkownicy pomp w kopalnictwie i przemyśle wydobywczym mogą spełnić wyższe wymagania w zakresie okresu eksploatacji pomp dzięki nowej generacji łożysk kulkowych skośnych NSKHPS (High Performance Standard - wysoki standard osiągów). Parametr podstawowego obciążenia dynamicznego został poprawiony o 20%, wydłużając okres eksploatacji L10nawet dwukrotnie. To pozwala na dłuższe funkcjonowanie oraz ograniczenie przerw konserwacyjnych i może umożliwić zmniejszenie rozmiaru łożysk w nowych projektach pomp.

Optymalne cechy projektowe, które zapewniają dłuższe funkcjonowanie serii NSKHPS, są również kluczem do funkcjonowania łożysk w wyższych prędkościach - dopuszczalna prędkość wzrasta o 20% w porównaniu z konwencjonalnami łożyskami kulkowymi skośnymi. Dla użytkowników pomp główną korzyścią tego wzrostu jest ograniczenie temperatur podczas eksploatacji, co umożliwia łożyskom funkcjonowanie w wyższym zakresie zastosowań pomp o podwyższonej prędkości.

Chętnie udzielimy Państwu informacji na temat łożysk NSKHPS oraz innych rozwiązań firmy NSK dla branży kopalnictwa. Nasz program wymiany łożysk, wsparty szkoleniem oraz wzmocniony bogactwem technicznej wiedzy fachowej, oferuje naszym Klientom optymalne rozwiązania w zakresie łożysk i zapewnia, że ich zakłady i maszyny dadzą z siebie wszystko.


1 okres eksploatacji L10 oznacza, statystycznie, że przynajmniej 90%  łożysk narażonych na maksymalne podane obciążenia wytrzyma liczbę przewidywanych godzin eksploatacji.

Wyszukiwanie kontaktu

Proszę wybrać…

Twój wynik